Przedstawiamy propozycję efektownej dekoracji stołu w ogrodzie, utrzymanej w odcieniach bieli, fioletów i koloru niebieskiego. Niebieskie tkaniny wnoszą do aranżacji stołu i ogrodu świeżość, optyczne orzeźwienie, zniechęcają owady do interesowania się daniami, a białe elementy tworzą poczucie czystości. Takie nakrycie stołu sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych uroczystości, jak i spotkań z przyjaciółmi.

Aranżacja stołu w ogrodzie lub na tarasie: ozdobna zastawa

Aranżacja stołu w eleganckim, pełnym przepychu stylu pałacowym stanowi doskonały kontrast dla scenerii wiejskiego ogrodu lub betonowego sąsiedztwa balkonu w bloku. Efekt ten możesz osiągnąć przy pomocy odpowiedniej, stylizowanej zastawy i bogactwa kwiatów. Przede wszystkim wybierając nakrycie stołu postaw na połysk. W dekoracji stołu sprawdzą się takie elementy, jak:  wysoki metalowy świecznik, błyszcząca taca, podstawka lub solniczka.

SPRAWDŹ: składanie serwetek instrukcje krok po kroku >>>

Do tego dodaj ozdobne talerze i misę lub paterę wypełnioną po brzegi owocami. Eleganckie, stylizowane kieliszki z grubego szkła sprawdzą się znacznie lepiej do aranzacji stołu w ogrodzie niż takie zrobione ze szkła cienkiego – dobrze „trzymają się” stołu, wyglądają solidnie i dostojnie, podmuch wiatru ich nie przewróci. Jeśli takich nie posiadasz, a twoje kieliszki są zbyt lekkie na wietrzny dzień, zawiąż im na nóżkach na przykład kokardy z obciążnikami. Serwetki zebrane gustownymi obrączkami, a na dodatek ozdobione drobnymi kwiatkami to kolejny element, który doda twojej dekoracji stołu wykwintności.

Dekoracja stołu w ogrodzie: kwiaty

Do ozdobienia aranżacji stołu wykorzystaj też kwiaty, do kompozycji utrzymanej w odcieniach fioletu i niebieskości nadają się chabry, ostróżki, bratki i kwiaty orlika. Detalem wyróżniającym się na tle aranżacji stołu mogą być również karafki wypełnione wodą, gałązkami mięty i plasterkami cytrusów. Jeśli wolisz inne zestawienie kolorystyczne w dekoracji stołu, co powiesz na kostki lodu z zamrożonymi wewnątrz jagodami? Kiedy już skończysz dobieranie odpowiedniej zastawy, obsyp stół kwiatami, które podkreślą finezyjny styl aranżacji, ale i dodadzą jej świeżości. Wartym zapamiętania, niebanalnym pomysłem na ładna dekorację stołu jest umieszczenie kwiatów w szklanej misie. Taka sama misa może również służyć jako świecznik, a odwrócona do góry dnem uchroni owoce lub ciasto przed owadami.