Wnętrza mieszkania: aranżacja apartamentu w wielkomiejskim stylu w monochromatycznej szarości

W aranżacji wnętrza mieszkania w nowoczesnym apartamencie postawiono na kolor szary, lustra i naturalne materiały. Zobaczcie jak monochromatyczne wnętrza mieszkania w kolorze szarym stały się wyjątkowym apartamentem dla rodziny!

Wygodny salon w części dziennej apartamentu rodzinnego
Wygodna kuchnia z wyspą w apartamencie rodzinnym
Projekt kuchni w rodzinnym apartamencie
Aranżacja jadalni w monochromatycznym apartamencie rodzinnym
Lustra powiekszajace przestrzeń i przedłużające komunikację

Rodzinny apartament w wielkomiejskim stylu został idealnie dopasowany do potrzeb. Aranżacja wnętrza mieszkania w monochromatycznych barwach pozwala na wyciszenie emocji po dniu pełnym ruchu i rozgardiaszu pięcioosobowej rodziny. Projekt wnętrza mieszkania polega na  nieustannym kontraście pomiędzy tym co naturalne i matowe, a tym co dodaje blasku i dobrze rozumianego blichtru. Jednak tym co jest najważniejsze w pokazywanym wnętrzu apartmentu, jest umiejętne zestawienie koniecznych i niezbędnych brył ułatwiających codziennie funkcjonowanie. Na bibeloty i dekoracje przychodzi czas później, mówi autorka projektu wnętrz, architekt Maria Witecka. Najważniejszy we wnętrzu jest bowiem człowiek, a cała reszta ma tylko ułatwiać i uprzyjemniać mu życie.

Wnętrza mieszkania: po pierwsze funkcja

Wnętrza mieszkania mają służyć człowiekowi, nie odwrotnie. Dlatego w aranżacji apartamentu najważniejsze jest takie ustawienie brył ścian i mebli, by wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne, ułatwiało spędzanie czasu na co dzień i od święta, ze znajomymi i rodziną. Problemem do rozwiązania jest też zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, ułatwiające w przyszłości utrzymanie porządku w mieszkaniu. Bardzo istotne jest więc z punktu widzenia architekta wnętrz, dokładne poznanie inwestorów i sposobu w jaki spędzają swój czas. A zadaniem inwestorów jest szczere opowiedzenie architektowi, o upodobaniach, sposobie i ilości wolnego czasu spędzanego w domu, o swoich oczekiwaniach i wątpliwościach. Tylko szczera rozmowa z architektem i odrobina zaufania pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości na etapie powstawania projektu wnętrza mieszkania. W tym dwustumetrowym apartamencie, zamieszkiwanym przez pięcioosobową rodzinę udało się tak zorganizować przestrzeń, że wszyscy mają miejsce dla siebie. Wtedy kiedy chcą być wszyscy razem i wtedy kiedy potrzebują niezbędnej każdemu intymności i wyciszenia. W mieszkaniu udało się wydzielić dużą strefę wspólną, będącą częścią dzienną mieszkania – zajmuje około 70 m kwadratowych, kolejne 20 metrów zajmują pojemne szafy.

Wnętrza mieszkania: wielkie lustra pomysłem na wyjątkową aranżację wnętrz

Pomysłem na aranżację wnętrz mieszkania w wielu odcieniach koloru szarego, są wielkoformatowe lustra pomyślane i umiejscowione tak, by przedłużały osie komunikacyjne i powiększały optycznie przestrzeń. Największe z nich ma wymiary 2x3 m! Realizacja tego pomysłu była możliwa także dzięki zaproponowanym przez architektkę ascetycznym materiałom wykończeniowym użytym w aranżacji mieszkania, przede wszystkim naturalnym lnom, tapetom wyglądającym jak naturalne tkaniny, bielonym szerokim deskom na podłodze i matowym powierzchniom wielkich szaf. Takie materiały zwielokrotnione w wielkich lustrach są bezpieczne, nie narzucają się, tak naprawdę nigdy ich dość. Jednak by wystrój wnętrza mieszkania nie był zbyt surowy dodano gdzieniegdzie błyszczące nóżki mebli, skóry zwierząt i welurowe lśniące poduszki. Taka ilość stylowego splendoru jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz ożywiła stonowaną, elegancką i bardzo miejską aranżację wnętrza apartamentu.

Apartament: monochromatyczna część dzienna dla całej rodziny

Część dzienna w apartamencie to połączone w jedną przestrzeń kuchnia, jadalnia i salon. Właścicielom bardzo zależało na takiej wspólnej przestrzeni, jednak chcieli by kuchnia byłą wyraźnie oddzielona wygodną wyspą od salonu, a sama kuchnia była bardziej salonowa niż kuchenna. Dzięki wybranym szlachetnym materiałom i pomysłom na ustawienie brył, architektce wnętrz udało się spełnić wszystkie oczekiwania inwestorów. W kuchni jest mnóstwo miejsca do przygotowywania posiłków dla pięciu osób, wygodne miejsce przy wyspie do zjedzenia szybkiego śniadania, duzy, prosty stół do rodzinnych obiadów oraz rozłożysta, oczywiście koloru szarego, sofa. Neutralność barw w aranżacji wnętrza mieszkania przełamują nieliczne błyszczące metalowe elementy.

Aranżacja wnętrza apartamentu: luksus szarej sypialni

Sypialnia to kwintesencja wielkomiejskiego, nowoczesnego stylu w aranżacji apartamentu. Na ścianach subtelne odcienie koloru szarego tapet przypominających len, luksusowe, nowoczesne łóżko obite miękką szarą tkaniną, ręcznie szyta pościel ze zmiękczanego lnu i …ściana luster – czyli niewidoczne fronty szaf powiększające optycznie wnętrze. Obok łóżka znajdziemy tylko lekkie stoliki nocne z lampkami. Nic więcej nie zakłóca tu spokoju osiągniętego dzięki perfekcyjnemu umieszczeniu poszczególnych brył i z pietyzmem dobranych materiałów wykończeniowych. Takie zastosowanie monochromatycznych barw na różnych fakturach sprawia, że sypialnia emanuje spokojem, ale nie jest w żadnym wypadku nudna.

Aranżacja mieszkania: łazienki podwojone w lustrach

Także łazienki uległy wszechobecnej w apartamencie magii koloru szarego i dobrze rozumianej prostocie wykończenia. Znalazły się tu wielkoformatowe gładkie szare płytki ujednolicające przestrzeń. Ale najciekawszym pomysłem pani architekt było zastosowania luster w sypialni i łazience rodziców, dostępnej od strony sypialni. Lustra znajdują się przeciwległych ścianach i tworzą niesamowite złudzenie optyczne niekończącej się przestrzeni...

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Architekt wnętrz:: Maria Witecka (Grupa Projektowa) Zdjęcia: Rafał Poławski

POLECANE ARTYKUŁY