O ciepłym, pięknym mieszkaniu marzy chyba każdy. Dopracowane wnętrza mieszkań, znakomicie zaaranżowane, z dobrym stylem i gustownymi meblami - mogą być inspiracją, gdy urządzasz swoje własne. Jeśli decydujesz się na remont i zmiany w swoim mieszkaniu, podpowiadamy Ci, co jest modne i ładne we wnętrzach mieszkań w tym roku.

Wnętrza mieszkań: kolory ścian

Kolorowe fotele, wnętrza mieszkań pełne soczystych kolorów, cytrynowo-żóty narożnik, niebieskie ściany w połączeniu z białą połogą? Propozycje są rozmaite. Ale co będzie modne i trwałe, przetrwa upływ czasu i błyskawicznie zmieniającą się modę? Ludowość, kolorowe grochy, paski, kwiaty, wzorzyste kanapy – do tego namawiają projektanci wnętrz. Planując wnętrza mieszkań radzimy wypośrodkować modę i rozsądek. Dylematy związane z wyborem aranżacji mieszkania pojawiają się już na etapie malowania ścian. Różnorodność systemów dekoracyjnych pozwala pokrywać ich powierzchnie nie tylko dowolnymi kolorami, lecz również z zastosowaniem technik, dających rozmaite rezultaty wizualne. Farby strukturalne, pokrycia matowe lub błyszczące oraz cała gama tynków dekoracyjnych to dziś sposób na tworzenie wszelkiego rodzaju ciekawych ścian, które nie są już tylko kolorowe. Zamiast wzorów, czy łączenia dwóch kolorów, we wnętrzu mieszkań modne są fototapety, dopasowane kolory ścian - tak by grały z podłogą - no i ciekawe wstawki, np. drewniane, szklane lub błyszczące ściany. Należy pamiętać, że nowoczesne, minimalistyczne akcenty, na dobre wkroczyły do wnętrz mieszkań, nawet w połączeniu z tradycyjnym wystrojem.

Wnętrza mieszkań: postaw na styl

Poszukiwanie konkretnego stylu przy urządzaniu mieszkania wynika w dużym stopniu z potrzeby stworzenia wokół siebie niepowtarzalnego, lecz jednocześnie gustownego i spójnego otoczenia. Dlatego coraz częściej decydujemy się na ciekawe, ale odbiegające od powszednich standardów elementy dekoracyjne, które faktycznie określają charakter poszczególnych pomieszczeń. Nowoczesny design nie musi jednak zawsze wiązać się z ograniczaniem do minimum zastosowanych środków. Coraz więcej jest niebanalnych kolekcji mebli, dodatków. Możemy więc sami komponować ze sobą kolejne detale, a także umiejętnie łączyć różnorodne trendy. Ton nadany na ścianach wnętrza mieszkania stanowi bardzo dobre tło dla klasycznych ramek z rodzinnymi zdjęciami, najnowszego modelu telewizora, jak również dla tradycyjnie stylizowanej komody.

Wnętrza mieszkań: dodatki

Widoczne w ostatnich latach zamiłowanie do minimalizmu sprawia, że wyposażenie niektórych mieszkań ogranicza się do wygodnego narożnika, stolika na kawę i krzeseł. Zbyt duża oszczędność środków aranżacyjnego wyrazu jest niepraktyczna. Takie wnioski, sprawiły, że lubimy, gdy nasze mieszkania są przestrzenne, jasne, nowoczesne, a zarazem przytulne. To cechy, które są najczęściej wymieniane, gdy mowa o fajnych wnętrzach mieszkań. Zobacz wnętrza mieszkań w naszej galerii i znajdź pomysł dla siebie!