Lata 80. wracają do nowoczesnych wnętrz. To jest trendy: pastele, geometria, kontrasty

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej powracamy do lat 80., których stylistyka budzi skrajne emocje – od uwielbienia do odrzucenia. Ale w tym sezonie wyraźne graficzne wzory zostają złagodzone przez słodkie, jasne pastele. Zobacz, jakie zestawienia będą modne we wnętrzach w stylu 80s!

nowowczesny styl wnetrz
wnętrze trendy
nowoczesne wnętrza trendy
trend we wnętrzach
wnętrze w nowoczesnym stylu

Nowoczesne wnętrza coraz częściej nawiązują aranżacjami do lat 80., postmodernizmu, który tuż potem został mocno odrzucony. Na tegorocznych targach w Mediolanie mogliśmy jednak zaobserwować nieśmiałe, ale dość wyraźne nawiązania do tego stylu. Pojawiają się więc sygnały, że trend się rozwija, a projektanci chętnie do niego wracają.

Nowoczesne wnętrza w stylu 80s: pastele na salonach

W projektach nowoczesnych wnętrz w stylu 80s coraz wyraźniej wracają zwłaszcza barwy. Tym razem jednak w wersji pastelowych, kontrastowych zestawień. Delikatne, lekkie, kobiece kolory zestawiamy z perłową szarością. Dobrze w tym trendzie czują się także róże, pomarańcze, żółty - w nieco rozjaśnionej odsłonie.

 nowoczesne wnętrza trendy

Miękkie, zgeometryzowane, segmentowe sofy, serie lamp czy naturalne drewno łączone z soczystymi odcieniami pasteli, charakteryzują nowoczesne wnętrza w stylu lat 80. mat. Śnieżka

Fot. materiały prasowe

W nowowczesnych wnętrzach w stylu 80s rządzi geometria

W aranżacjach wnętrz znajdziemy dużo geometrii – trójkąty, koła. Wzory takie pojawiają się zarówno w wyposażeniu jak i kolorystyce. W nowoczesnych wnętrzach w stylu 80s spotkamy czarno-białe grafiki, dość jasne róże, pomaracze, żółcie. Ale także biel i czerń, które nieco równoważą i łagodzą słodkie odcienie pasteli. Takie barwy doskonale łączą się z elementami wyposażenia w stylu vintage. Całości dopełnią nawiązania do origami – na przykład w stylistyce lamp czy dekoracji. 

Nowoczesne wnętrza w stylu lat 80. są przyjazne i optymistyczne, pozwalające na wprowadzenie ciekawie się różniących elementów, które jednak stworzą zgodną całość.

Zobacz: 10 pomysłów na nowoczesne wnętrza>>>

Ocena: 0
Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY