Światło to życie i składnik szczęścia. Ma moc tworzenia dobra i pozytywnej energii. Urządzając wnętrza warto o tym pamiętać i wprowadzić do wystroju wnętrz szklane dodatki. Szkło we wnętrzu w różny sposób współgrają ze światłem. Prostym zabiegiem na powiększenie małego mieszkania i dodanie mu głębi są lustra.

Wystrój wnętrz w odbiciach: lustra w domu

Lustra w domu to świetlne bramy. To dzięki nim każde wnętrze zyskuje na przestronności i elegancji. Lustra oprawione w stylowe ramy i umieszczone na ścianie zamienią się w dodatkowe okna. Lustra powieszone w grupie staną się świetlną galerią. Nawet zniszczone lustro może stać się wyjątkową ozdobą. Pamiętajcie: luster się nie wyrzuca, bo nigdy nie wychodzą z mody. Zmienia się im tylko ramy lustra i je przewiesza!

Wystrój wnętrz: nie tylko szkło

Świetlne błyski znajdziemy też w innych dekoracyjnych szklanych przedmiotach. Warto pamiętać o kamieniach i kryształach. Odpowiednio wyeksponowana i podświetlona kolekcja naturalnych eksponatów będzie nie tylko dumą jej właściciela, ale też może się stać najważniejszym punktem całego wystroju wnętrza.Takie szklane kompozycje to prawdziwe perełki w wystroju wnętrz.

To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwilę można dolecieć aż do gwiazdy… – tak kiedyś śpiewały… Fasolki. Magia kolorowych świateł zaczarowuje od dziecka. Chyba nie ma takiego, kto by nie uśmiechnął się na widok tęczy albo nie zadumał się w otoczeniu niebotycznych witraży gotyckiego kościoła. Barwne szkło w odpowiedni sposób wyeksponowane na światło dzienne stanie się czarodziejskim szkiełkiem z piosenki. Szczególnie intensywnie zadziała w większej grupie szklanych elementów o różnych kształtach i kolorach. Taka szklana kompozycja wspaniale ożywi wystrój wnętrza i z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa.

Przezroczyste meble a wystrój wnętrz

Meble zrobione z bezbarwnego szkła lub tworzywa wydają się być mniejsze niż są w rzeczywistości i optycznie zabierają też znacznie mniej przestrzeni. Ze względu na swoją przezroczystość dopasują się idealnie do wszystkich zestawień kolorystycznych i dlatego świetnie sprawdzą się w każdym, nawet niewielkim wnętrzu.