Właścicielka mieszkania uwielbia stylowy wystrój wnętrz. Lubi style francuski i angielski oraz sztukaterie, kryształy, lustra, lampy, a jej mieszkanie jest tego wypadkową. W tej aranżacji wnętrza dominuje kolor niebieski. Błękitno-lawendowy pokój to jednocześnie salon i sypialnia. Jednak rozdzielono te funkcje: w ciągu dnia nie ma śladu po sypialni – dopiero wieczorem pojawia się nastrojowe miejsce do spania. Wystrój wnętrz jak z pałacowej komnaty. Taka aranżacja wnętrza jest romatyczna i kobieca.

Wystrój wnętrz: nowe życie mebli

W aranżacji wnętrzauwagę przyciąga masywny mebel – pomocnik. Dzięki wysokim nóżkom zapewniającym spory prześwit nie przytłacza on niewielkiego pokoju. Stoją na nim bibeloty, które są optycznie lekkie. Rama ze sztukaterii to element przemyślanej aranżacji wnętrza: wraz z dębowym bufetem oraz lustrem tworzą wizualnie całość. Natomiast stare mosiężne świeczniki zostały przerobione na elektryczne kinkiety, co sprawia, że wystrój wnętrz nabiera pałacowego klimatu.
Ciekawym elementem w aranżacji wnętrza jest pokojowe siedzisko. To kupiony na targu staroci przedpokojowy mebelek sprzed wieków po przeróbce. Właścicielka ciemnobrązowe drewno pociągnęła farbą, zmieniła tapicerkę, dosmaczyła nową gałką i poduszką. Delikatne firanki nad nim podwiązała sznurem z chwostem - stylowy akcent w wystroju wnętrza.

Wystrój wnętrz: sposób na niewielki metraż

jeśli mamy małe mieszkanie otwórzmy przestrzeń, pozostawiając tylko niezbędne ściany. Pamiętajmy, że wystrój wnętrz wszystkich pomieszczeń musi być spójny. Podzielmy przestrzeń wizualnie, tworząc w aranżacji wnętrza strefy odpoczynku, przygotowywania i spożywania posiłków, pracy, snu itd. Każdą zaakcentujmy, np. kolorem, dodatkami, by stworzyć wrażenie głębi. Nie przesadźmy jednak z nadmiarem wyróżników, bo wystrój wnętrz będzie przeładowany i we wnętrzu zapanuje chaos. Zdecydujmy się na jednakową podłogę w całym mieszkaniu (minus łazienka). Dzięki temu wystrój wnętrz stanie się spójny, co optycznie powiększa mieszkanie. Położenie chodnika przy ciągu kuchennym wystarczająco zabezpieczy podłogę przed trwałymi zabrudzeniami.