Biel, szarość i drewno to idealne trio przywodzące na myśl styl skandynawski. Jasne, przestronne i niezwykle klimatyczne wnętrze, zaprojektowane jako odskoczna od wielkomiejskiego życia, powstało według pomysłu SNCE Studio. Prezentujemy projekt wnętrz, którego największą zaletą jest minimalizm i ponadczasowość.

Pokój dzienny z kuchnią: skandynawskie klimaty

Salon został pomyślany jako wnętrze otwarte na kuchnię. Dzięki temu całość prezentuje się wyjątkowo przejrzyście i przestronnie. By nie odbierać pokoju dziennemu należytej mu elegancji, zdecydowano się na prostą kuchenną zabudowę w kolorze białym. Takie rozwiązanie sprawia, że część kuchenna nie dominuje przestrzeni, a jest jedynie tłem dla projektu pokoju dziennego. Kolorystycznym ożywieniem monochromatycznego wnętrza kuchennego jest drewniany blat, a także ściana nad blatem w kolorze szarym. Strefa kuchenna została jasno wyznaczona za pomocą białej podłogi, która idealnie kontrastuje z dębową deską w pozostałej części wnętrza. Część dzienną wyznacza szary narożnik, który jest najmocniejszym akcentem kolorystycznym w projektowanej przestrzeni. Na granicy strefy dziennej i strefy kuchennej zaprojektowano niewielki stół z krzesłami. W aranżacji salonu z kuchnią postawiono na klasyczny minimalizm, któremu wyjątkowej lekkości dodają białe ściany.

Projekt wnętrz według SNCE Studio

Na uwagę zasługuje także projekt sypialni, która zaskakuje oryginalną dekoracją ściany. Charakterystycznym elementem wnętrza jest ściana nad łóżkiem, która została pokryta drewnianymi panelami. To ona decyduje o charakterze wnętrza, nadając my wyjątkowego charakteru. Łazienka, podobnie jak pozostałe wnętrza, została utrzymana w stylu minimalistycznym. Zachwyca ona modną, ale nieco chłodną kolorystyką. Całość, choć sprawia wrażenie zimnego wnętrza, idealnie wkomponowuje się w zamysł aranżacji, urzekając prostotą w najlepszym wydaniu.