Projekt wnętrz: męskie mieszkanie w drewnie i w betonie

Projekt męskiego wnętrza na warszawskiej Woli silnie akcentuje obecność drewna i betonu. Mieszkanie zaprojektowane przez Izabelę Gemzałę z Decoroom dla młodego mężczyzny o odważnym podejściu do designu, eksponuje niecodzienne i ciekawe rozwiązania. Zainspiruj się wnętrzem, w którym łagodna uroda drewna i surowość betonu przeplatają się na każdym kroku!

Podest w części jadalnej nowoczesnego wnętrza
Podłoga i pas roboczy w nowoczesnej kuchni z salonem
Fioletowe krzesła tapicerowane w minimalistycznej jadalni
Beton i drewno na podłodze w nowoczesnym wnętrzu
Podwójna wyspa kuchenna w nowoczesnej kuchni z jadalnią

Wnętrze przestronnego mieszkania na warszawskiej Woli zaprojektowane zostało dla młodego mężczyzny o odważnym podejściu do designu, otwartego na niecodzienne rozwiązania. W mieszkaniu na warszawskiej Woli prym wiodą drewno i materiały o strukturze betonu. Co jeszcze przyjemnie zaskakuje w projecie surowego, męskiego wnętrza?

Projekt męskiego wnętrza: dominacja drewna i betonu

Mieszkanie utrzymane jest w nowoczesnym stylu. Kuchnia została zabudowana według modelu z wyspą. Jest on na tyle nietypowy, że jedna wyspa łączy ze sobą dwa materiały - biały blat kuchenny i przylegający do niego drewniany stół barowy. Kluczowe w projekcie męskiej kuchni jest połączenie estetyki i funkcjonalności - przy blacie możemy spokojnie gotować, nie bojąc się o uszkodzenia drewna, a przy barowym stole (ze względu na jego wykończenie), poczujemy się jak w dużej jadalni. Za barowym stołem znalazły się fioletowe krzesła, które na pewno są ciekawym akcentem kolorystycznym w ogólnie stonowanej kolorystyce kuchni. Podłoga i pas roboczy w kuchni wykonane zostały z tego samego materiału - „betonowego” tynku, co idealnie współgra z ascetyczną bielą mebli, tworząc spójną całość. W projekcie męskiej kuchni warto też zwrócić uwagę na sufit podwieszany oraz oświetlenie stołu za pomocą trzech wiszących, białych lamp. Ciekawym rozwiązaniem jest podest w części jadalnianej, który wyrównał poziom podłogi do istniejącego okna oraz podzielił przestrzeń na funkcje. Wbrew pierwotnym obawom nie sprawiał problemów w użytkowaniu ani nie zmniejszył optycznie przestrzeni. - Z racji tego, że mieszkanie jest bardzo dobrze nasłonecznione (w części dziennej są aż trzy duże okna) nie było problemu z doświetleniem przestrzeni. – mówi Izabela Gemzała z firmy Decoroom. - Lampy ograniczono do minimum, do użytku wieczornego i nastrojowego – dodaje autorka projektu. Ściana w sypialni naprzeciwko łóżka wykończona została tynkiem dekoracyjnym o strukturze betonu. Na podłodze, tak jak w całym mieszkaniu położono deskę litą. Te dwa elementy pokazują spójność projektu. Podtrzymując ideę minimalistycznego wnętrza - w sypialni mamy tylko łóżko, szafę i szafki nocne. A na nich lampki o podstawkach w organicznym kształcie.

Projekt męskiego wnętrza: łazienka bez płytek

Właścicielowi mieszkania zależało na łazience, w której nie znajdzie się ani jedna płytka. To wymaganie zostało zrealizowane przy użyciu deski litej i tynku strukturalnego. Deska znalazła się na podłodze i obudowie wanny. Przy pracach pojawiała się o obawa o wytrzymałość tynku strukturalnego, został on jednak specjalnie zabezpieczony przed możliwym niepożądanym działaniem wody. Łazienka została oddzielona od korytarza nieprzeziernym szkłem, przez które do pomieszczenia wpadać będzie subtelne i rozproszone światło słoneczne.

Zdjęcia i stylizacja: Black Oak Studio
Projekt: Izabela Gemzała
Kontakt z pracownią:
Decoroom
Ul. Nowogrodzka 62B, 02-002 Warszawa
www.decoroom.eu
decoroom@decoroom.eu
tel. 888 220 110

Ocena: 0
Projekt wnętrz: Decoroom

POLECANE ARTYKUŁY