Piękny szary salon i BIAŁA KUCHNIA. Salon z kuchnią idealnie urządzony

Mimo że nie ma tu wielu dizajnerskich przedmiotów, salon z kuchnią prezentuje się nowocześnie. Nie brakuje mu również przytulności. Bo białej kuchni właścicielka wybrała szary kolor ścian w salonie. Szary ze wszystkim dobrze się komponuje, dlatego polecamy go w aranżacji wnętrz. Szare ściany w połączeniu z czernią są eleganckie i stylowe, a w otoczeniu bieli subtelnieją. Ponadto wnętrza w kolorze szarym łatwo ożywić inną barwą. Jedną ze ścian salonu zdobi pomysłowa fototapeta z nadrukiem planu Krakowa, która tworzy tło dla kącika wypoczynkowego.

Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Salon z kuchnią

Salon z kuchnią prezentuje się nowocześnie i elegancko, tworzy wygodną strefę dzienną w mieszkaniu. Biała kuchnia otwarta na salon jest wygodna i funkcjonalna. Właścicielka mieszkania, Joanna jest architektką, laureatką wyróżnienia czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi i właścicielką studia projektowego Nan Studio (www.nanstudio.pl). Urządzenie wnętrz zajęło jej sześć miesięcy. O wystroju wnętrza decyduje szary kolor ścian, w salonie jest też szara kanapa. Ciekawą dekoracją jest błękitnoszara fototapeta z nadrukiem planu Krakowa, która tworzy tło dla kącika wypoczynkowego w salonie. Szare ściany są dobrą bazą dla mebli i dodatków.

Biała kuchnia: szary salon z kuchnią

Joanna do aranżacji wnętrz podchodzi nietuzinkowo. Gdy jakiś drobiazg wpadnie jej w oko, potrafi dostosować do niego wystrój wnętrza. - Moich znajomych nie dziwi fakt, że pierwszą rzeczą, jaką kupiłam do nowego mieszkania, była drewniana ramka na zdjęcia. Zapoczątkowała ona pokaźną galerię zdjęć rodzinnych wiszących w salonie, vis-a-vis kuchni. Drewniana podłoga i stół ocieplają wnętrze, w którym dominują różne odcienie szarości i biel. Właścicielka bardzo lubi kolor szary. Dlatego w tym kolorze są ściany i kanapa w salonie. Postawiłam na dodatki inspirowane sztuką ludową. Skoro mówimy o szarości: wbrew obiegowej opinii odcień ten nie wymaga „ocieplania”. Wystarczy trochę drewna: podłoga i meble. Właścicielka lubię antyki, ponieważ świetnie przełamują często monotonny wystrój współczesnych wnętrz. Dlatego w salonie z kuchnią postawiła na eklektyzm. Powstało nowoczesne jasne mieszkanie z charakterem.
Fototapetę zaprojektowała właścicielka, podobnie jak dywan z ludowym motywem. Oryginalne oświetlenie salonu tworzą nowoczesne lampy umieszczone w sufitowych rynnach. W roli stołu jadalnianego – deska kreślarska z nogami z IKEA. W oszczędnie urządzonym wnętrzu liczy się każdy szczegół. Telewizor w srebrnej oprawie lepiej komponuje się z białym meblem niż tradycyjny czarny. Tuż obok stanęła kupiona na Allegro komoda. Stonowany kącik telewizyjny jest ożywiony przez dywan z ludowym motywem.

Biała kuchnia otwarta na salon

W białej kuchni otwartej na salon idealnie sprawdzają się gładkie fronty mebli bez uchwytów. Prosta nowoczesna zabudowa kuchenna w zestawieniu z szarym kolorem ścian tworzy eleganckie wnętrze w stylu zen. Okładzina kamienna (łupek kwarcowy) wydała się Joannie ciekawszym rozwiązaniem niż tradycyjne płytki. Półkę wiszącą nad blatem przerobiono z gotowego produktu z IKEA. Pozwala wyeksponować efektowne naczynia, a jest na tyle płytka, że nie przeszkadza podczas przygotowywania posiłków

Jak szybko zmienić wystrój wnętrz

Joanna zdradza nam kilka sprawdzonych sposobów na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza. Pierwszym jest zmiana koloru ścian. Kolor we wnętrzu potrafi zdziałać cuda. Już na etapie urządzania warto pamiętać o tym, że im bardziej neutralne elementy stałe (kanapę, meble kuchenne) wybierzemy, tym łatwiej będzie nam zmienić wystrój wnętrza. Wystarczy wtedy zmiana dodatków. Dobrym pomysłem jest wyklejenie jednej ściany fototapetą.

Ocena: 0
Tekst: Barbara Święczkowska Projekt : Joanna Łyczek Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY