W nowoczesnym salonie króluje ponadczasowa szarość, szlachetne drewno i czerwona cegła. We wnętrzu główną rolę gra duża, szara, pikowana sofa. Ustawiona w centralnym punkcie pomieszczenia - stanowi o jego komforcie. Dzięki obecności dużych okien balkonowych, salon jest dobrze doświetlony. Na ścianie naprzeciwko zawisł telewizor. W salonie swoje miejsce znalazł także kominek z miejscem na drewno. Dodaje on uroku i przede wszystkim przytulności całemu wnętrzu. Na szczególną uwagę w aranżacji salonu zasługuje stolik kawowy - zrobiony z cienkich, drewnianych beleczek, stanowi ciekawy akcent we wnętrzu. W projekcie postawiono przede wszystkim na wygodę. Nowoczesny wystrój salonu ocieplają naturalne materiały.

Nowoczesny salon: niech żyje szarość

W nowoczesnym salonie pojawia się wiele odcieni szarości: na ścianach, meblach, a także pod postacią dodatków. Dzięki temu cała aranżacja salonu stała się subtelną grą szarości. Drewno, cegła i kolor szary razem stworzyły szlachetne, ponadczasowe zestawienie.

Zobacz też: Inne projekty autorstwa pracowni Shoko design >>>

Nowoczesny salon: otwarta przestrzeń

Nowoczesna przestrzeń salonu nie została podzielona - osobne strefy w pomieszczeniu zostały wydzielone jedynie poprzez ustawienie mebli. Dzięki temu nie zablokowano dopływu światła do kuchni, a całe wnętrze sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Wszystkie meble w salonie zostały ustawione w taki sposób, by nie blokować wyjścia do ogrodu. Dzięki temu aranżacja salonu ma charakter dynamiczny. W dużej przestrzeni można się swobodnie poruszać i spędzać wspólnie czas w rodzinnym gronie. To dobry pomysł, szczególnie gdy na co dzień niewiele czasu spędzamy z rodziną. Brak ścian działowych między oddzielnymi strefami powoduje, że granice między nimi się zacierają i tym samym, możemy wykonywać kilka czynności jednocześnie.

Autor projektu: www.shokodesign.com