Czego można spodziewać się po projekcie wnętrza usytuowanego w samym środku klimatycznej gdańskiej starówki? Inspiracji tradycją, nawiązaniem do otoczenia, odzwierciedlenia klimatu Starego Miasta? Absolutnie nie. Wnętrze zaprojektowane przez Kasię i Michała Dudko z pracowni Formativ to przestrzeń niezwykle nowoczesna, techniczna i szalenie odważna. Aranżacja wnętrz odzwierciedla pogodne i luźne usposobienie właścicieli mieszkania i jest całkowitą odwrotnością starodawnego, tradycyjnego stylu.

Nowoczesny salon według projektu Formativ

Projekt wnętrz według projektu studia Formativ to przestrzeń, która stylistyką całkowicie odbiega od charakterystycznego otoczenia mieszkania. Przeznaczeniem apartamentu są weekendowe noclegi w tętniącym mieście oraz spotkania towarzyskie. Dlatego też przestrzeń o powierzchni 135 mkw to mieszkanie, które przywodzi na myśl totalną swobodę i luz. Aranżacja wnętrz, której nie ograniczają żadne bariery. Otwarta przestrzeń pokoju dziennego, choć zdominowana jest czystą bielą, kojarzy się z surowością. Monochromatyczna kolorystyka wnętrz oraz beton dekoracyjny na posadzce stanowią idealne tło dla oryginalnych dodatków aranżacji, które są jednocześnie kolorystycznym przełamaniem wnętrza. W jasnej przestrzeni mieszkania świetnie prezentują się detale w kolorze różu, pomarańczy czy morskiego turkusu. Swobodny charakter wnętrza został podkreślony dzięki oryginalnym gumowym lampom, które wiją się po podłodze. Dopełnieniem niecodziennej aranżacji wnętrza jest leżanka usytuowana w oszklonej części apartamentu, z którego rozciąga się wyjątkowy widok na marinę.

Wnętrze z pomysłem: niekonwencjonalne rozwiązania

Część dzienną mieszkania stanowi imponujących rozmiarów nowoczesny salon połączony z kuchnią wraz z jadalnią. W aranżacji kuchni na plan pierwszy wysuwa się czarny aneks w otoczeniu bieli. Kolorystycznym akcentem we wnętrzu projektanci uczynili krzesła w kolorze fioletowym. Olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza ogromne ilości światła, dzięki czemu przestronne wnętrze nabiera dodatkowej przejrzystości. Imponująca wysokość wnętrza pozwoliła projektantom na zastosowanie nietypowych rozwiązań. Jednym z nich jest np. szafa w holu, której pewnego rodzaju dekoracją jest znaczących rozmiarów otwór pełniący funkcję siedziska. Bohaterem niewielkiego gabinetu uczyniona jedną ze ścian, która została pokryta barwną fototapetą z nadrukiem książek.

Nowoczesne wnętrze: minimalistyczna sypialnia

Obok charakterystycznej części rozrywkowej, we wnętrzu wydzielono także strefę prywatną. Aranżację sypialni charakteryzuje ciemne drewno i czarna ściana. Mimo to, wnętrze prezentuje się niezwykle przytulnie i tworzy klimat sprzyjający odpoczynkowi. W projekcie sypialni architekci zdecydowali się na minimalistyczne rozwiązanie, tj. wykorzystanie w roli łóżka prostego materaca usytuowanego w podeście prowadzącym na taras. Niezbędne szafy i schowki zostały sprytnie ukryte za białą zabudową. Łazienka została oddzielona od części nocnej przesuwnymi drzwiami, które zostały pokryte lustrem. Aranżacja łazienki stylistyką nawiązuje do wnętrza sypialni, przez co mamy wrażenie przebywania cały czas w tej samej przestrzeni. Zlokalizowanie wanny bezpośrednio pod wysokim oknem umożliwia kąpiel z niepowtarzalnym widokiem na panoramę miasta. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i zastosowaniu niekonwencjonalnych rozwiązań, projektantom ze studia Formativ udało się stworzyć wyjątkowo dynamiczne wnętrze, które w otoczeniu starodawnej zabudowy Gdańska prezentuje się jako nowoczesna perełka w starym otoczeniu.