Właściciele mieszkania z turkusową ścianą na co dzień mieszkają w Warszawie, do której przeprowadzili się ze względów zawodowych. Jednak to właśnie Trójmiasto, do którego przyjeżdżali regularnie od kilku lat, spodobało im się na tyle, że postanowili kupić tu apartament. Mieszkanie mieści się w Gdańsku, 400 m do morza i wykorzystywane jest w weekendy i podczas wakacji. Gdy właściciele nie planują pobytu w Trójmieście z wakacyjnego apartamentu chętnie korzysta bliska rodzina i znajomi.

Mieszkanie z turkusową ścianą: barwy morza

Powierzchnia mieszkania z turkusową ścianą wynosi 74 m² i składa się z dwóch sypialni oraz z salonu z aneksem kuchennym. Właścicielom zależało, aby mieszkanie było urządzone w nowoczesnym, skandynawskim stylu z morskim akcentem. Centralnym punktem, dzielącym salon i kuchnię jest turkusowa kolumna, która z jednej strony mieści sprzęty kuchenne: lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz szafki do przechowywania. Od strony salonu stanowi, zaś miejsce montażu telewizora oraz kina domowego. Z uwagi na słup konstrukcyjny w salonie, którego nie dało się ruszyć, projektanci zdecydowali się obudować go szafkami do przechowywania oraz blatem z konglomeratu, który stał się jednocześnie stołem jadalnianym. Projekt przewidywał również dostawianą część do stołu tak, aby w salonie mogło wspólnie zjeść posiłek nawet 6 osób. Wokół stołu stanęły plastikowe krzesła inspirowane projektem Charlesa i Ray Eamsów.

Zobacz też: Aranżacje wnętrz w kolorach morskich >>>

Mieszkanie z turkusową ścianą: jakie kolory łączyć

Kolorystyka mieszkania to różne tonacje bieli, szarości i beżu. Bazę całego wnętrza stanowią naturalne i dobrej jakości materiały. Aby nie było zbyt nudno i monotonie, projektanci zdecydowali się zastosować mocniejsze akcenty, używając mebli i dodatków w barwach turkusu, seledynu i cyjanu. Jako dodatkowy akcent marynistyczny, na ścianie w kuchni zastosowano tapetę ze wzorem ryciny fal morskich z angielskiej manufaktury Abigail Edwards.

Autor projektu: www.jtgrupa.pl