Metamorfoza salonu. Trzy pomysły na szybką zmianę aranżacji salonu!

Białe ściany, drewniana podłoga i szara sofa to idealnie neutralna baza w aranżacji salonu. Niewielkim nakładem środków i czasu taką aranżację można łatwo przekształcić w aranżację w stylu skandynawskim, romantycznym lub nowoczesnym. I to tak naprawdę w jeden weekend. Zobaczcie trzy pomysły na szybką metamorfozę salonu w trzech stylach!

Neutralna baza w aranżacji salonu
metamorfoza salonu w nowoczesnym stylu romantycznym
Metamorfoza salonu w stylu skandynawskim
Metamorfoza salonu z szarą ścianą

Dobra baza aranżacji salonu sprawi, że łatwo będziemy mogli zmienić styl wnętrza. Taka neutralna baza, czyli białe ściany, drewniana podłoga i szare meble wypoczynkowe sprawdzą się w pierwszym mieszkaniu lub wtedy kiedy nie do końca wiemy jak chcemy urządzić salon. Neutralna baza daje praktycznie nieograniczone możliwości szybkiej zmiany aranżacji przy użyciu kilku dodatków dekoracyjnych i zmiany koloru jednej ściany.

Metamorfoza salonu w stylu skandynawskim

Białe ściany, drewniana podłoga i stolarka drzwiowa oraz szara sofa i fotel stanowią idealną bazę dla aranżacji salonu w stylu skandynawskim. Wystarczy na ścianie nad szarą sofą przymocować kilka płytkich półek, na których można dowolnie ustawiać czarno – białe obrazki, zdjęcia lub plakaty. Na białej ścianie nad biurkiem szara przestrzenna dekoracja równoważy dekoracje nad sofą. Białe, lekkie i przezierne zasłony z beżową dekoracją delikatnie filtrują światło dzienne. Świeże cięte kwiaty i jednokolorowe poduszki, z typograficznymi nadrukami, oraz kosz pleciony z naturalnych włókien to detale wieńczące aranżację salonu w stylu skandynawskim.

Metamorfoza salonu: kobiecy romantyzm w stylu nowoczesnym

Aranżacja salonu w kolorach neutralnych zyska kobiecy sznyt jeśli jedną ze ścian pomalujemy w kolorze różowym.  Idealna  będzie do tego na przykład ściana  przy której znajduje się strefa miejsca do pracy z niewielkim biurkiem. Różowa ściana  dodatkowo została ozdobiona pionowym pasem tapety z rysunkowymi, pustymi stylowymi ramami, które można samodzielnie wypełnić. Jest to znakomity pomysł dla osób kreatywnych z poczuciem humoru. Na białej ścianie nad sofą pojawiło się stylowe lustro równoważące dekoracje ściany przy biurku. Wymienione zostały także drzwi szafy wnękowej. Są teraz przeszklone w białej ramie. W ten sposób. Powstała witryna eksponująca kolorowe szkło. Dekoracją okna są opierające się na ziemi białe i szare zasłony spinające aranzacje salonu w całość.

Metamorfoza salonu: szara ściana w stylu nowoczesnym

W nowej aranżacji salonu pojawiła się szara ściana. Równoważy ją również szara dekoracja ściany nad sofą. Kolorowe obrazki, poduszki i świeże kwiaty przełamują chłodną szarość i wprowadzają kobiecą delikatność. Innym kobiecym elementem w tej metamorfozie salonu z szarą ścianą jest lampa sufitowa z klasycznymi kryształkami. W okiennym wykuszu pojawiły się miękkie poduszki. Lamelowe, białe fronty szafy wnękowej i zasłony stapiają się z białymi ścianami pozostawiając pierwszeństwo szarej ścianie i dekoracji nad sofą.

Ocena: 4,3
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY