Ewidentna inspiracja grafiką op artu widoczna jest w przenikaniu się przestrzeni niekonwencjonalnego mieszkania w kamienicy. Wnętrze zachwyca różnorodnością i nietypowym ujęciem zasady „harmonii”. W tej aranżacji mieszkania jest bowiem wszystko: i kolor, i monochromatyzm, i barwna tapeta, i czarno-biała podłoga. Poziome linie drewnianego forniru obudowy przenikają się z barwnymi „pawimi okami” tapety na ścianie i wyoblonym trójkątem dywanu na deskowanej wzdłużnie podłodze. Czarno-białe romby na podłodze, a wokół feeria barw i kolorów... czy w tym szaleństwie jest metoda?

Loft: wnętrze w kamienicy jak op artowski kolaż

Wnętrze stylizowanego na loft mieszkania w kamienicy, zaskakuje od wejścia z każdym krokiem. „Filmowy” przedpokój, ze ścianami zdobnymi czerwoną cegłą, zdobią ustawione przy ścianie oryginalne kinowe fotele. Czarna podłoga, drewniane skrzynki jako składzik na podręczne rzeczy i galeria fotografii powyżej, dopełniają filmowej wizjii tej przestrzeni. Co zaskakuje jednak najbardziej w aranżacji wnętrza już „na wejściu”, to oryginalna ściana umieszczona w centralnej części mieszkania. Obłożona atrakcyjnym fornirem, oprócz waloru dekoracyjnego, pełni również funkcję organizacyjną całej przestrzeni mieszkalnej.

Mieszkanie w kamienicy:  podziały i strefy

Kolejny podział w mieszkaniu w kamienicy stanowi podłoga i sufit. W części wejścia do wnętrza (przedpokój) oraz w strefie kuchennej dominuje wyrazista, skośnie kładziona, czarno-biała glazura. Duże i wyraźne płytki silnie determinują charakter wnętrza. Druga część mieszkania – częściowo jadalnia i pokój dzienny, wyposażone zostały w podłogę drewnianą. Ma to swoje oczywiste uzasadnienie: glazura sprawdza się w miejscach narażonych na błoto, wodę i zachlapania z gotowania. Drewno z kolei (nawet ciemne) przydaje ciepła i przytulności strefie przeznaczonej na wypoczynek. Bardzo wyraźnym podziałem przestrzeni jest również wyodrębniona strefa sufitu. Dokładnie nad granicą dwóch rodzajów podłóg wyeksponowano masywną, żeliwną belkę. Oprócz pogłębienia wizualnych podziałów przestrzeni, pełni również rolę listwy oświetleniowej i skrytki na kable.

Loftowe wnętrze w kamienicy: kolor i faktura

Użyte początkowo materiały wykończeniowe ścian (cegła, fornir – również na meblach) i podłogi (klasyczna czarno-biała glazura i deski) determinowały bardzo klasyczną interpretację loftu. Przełomem w aranżacji mieszkania okazało się zastosowanie na pozostałych ścianach intensywnie limonkowej zieleni i zgaszonego fioletu w głębokich wnękach okiennych. Czarne fronty nowoczesnej zabudowy kuchennej ciekawie kontrastują ze stylowymi meblami (stołem, stolikiem, szafką, fotelem) stanowiącymi wyposażenie przestrzeni. Przysłowiową kropką nad i jest spektakularna tapeta w ciepłych odcieniach brązów, żółci i pomarańczy. Stylizowana wzorem na lata ’60 koresponduje z fotelem "z epoki" i ciekawym dywanem. Ciekawa, współczesna grafika nad zlewem zabezpieczona przed urazami została przeziernym szkłem. Z kolei za szklaną taflą nieprzeziernego szkła, sąsiadującą z kuchnią na całej wysokości stropu, ulokowano niewielką łazienkę. Łazienka koresponduje czernią i współczesnością zabudowy do równie nowoczesnego wyposażenia kuchennego. Ściany jej wyłożono czerwoną mozaiką i zawieszono lustro z zintegrowanym oświetleniem LED