Jeśli chcesz mieć kolorowy i wesoły salon baw się łączeniem rozmaitych wzorów i barw w jego aranżacji. Producenci wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom i w ofercie wielu z nich znajdziesz kolekcje składające się z tkanin dekoracyjnych i obiciowych, tapet, dywanów oraz pasujących do nich dodatków w postaci poduszek, świec, chwostów, które zdobią kwiatowe wzory itp. Często dodatki do salonu są wykończone haftem lub aplikacją, dekoracyjną taśmą albo kontrastową wypustką. Jeśli po nie sięgniesz, Twój salon będzie tętnił życiem niczym wiosenny ogród. Kwiaty mogą pojawić się na ścianach, obiciach mebli, dywanach, czy w dekoracji okna: inspiracje salon.

Aranżacja salonu: motyw kwiatów ozdobą dodatków

W pomyśle na aranżację salonu wybierz gamę ulubionych barw. Zdecyduj, które będą stanowiły bazę, a które posłużą do akcentowania. Bez obaw łącz najmodniejsze motywy kwiatowe z nie mniej efektownymi kratami i pasami. Zwracaj uwagę na skalę wzorów – nie wszystkie powinny być duże, wybieraj tak, żeby nie zagłuszały siebie wzajemnie. Urzekające motywy kwiatowe nawiązują do wzorów spotykanych na japońskich tkaninach, porcelanie, obrazach. Mogą to być gęste wzorki z drobnych elementów, pojedyncze duże kwiaty lub całe pędy i gałązki Interesująco przetworzone zdobią tapety, dywany, tkaniny dekoracyjne. Doskonale łączą się z małymi i dużymi kratkami oraz paskami w rożnej skali.

Salon inspiracje: kwiatowe wzory w dekoracji okna i ścian

W aranżacji salonu z wykorzystaniem motywu kwiatów ściany oklejone są tapetą, a dekoracja okna stapiają się w jedną płaszczyznę ukwieconą magnoliami. Różowe pąki na niebiesko-czarnych gałązkach oplatających pokój grają główna rolę i tworzą klimat tajemniczego ogrodu w aranżacji salonu. Do tak barwnej i wzorzystej tapety z kwiatowym wzorem pasują stonowane meble, np. białe, które dyskretnie usuwają się w cień. Przy takiej aranżacji salonu można bezpieczne wymieniać rożne elementy wystroju, pamiętając o obowiązującej kolorystyce i akcentach. Te ostatnie mogą być szare lub niebieskawe, nie zaszkodzi też kropla czerni.