Salon to serce każdego domu. Miejsce, w którym spędzamy wolny czas i dzielimy go ze swoimi bliskimi. Urządzając salon, warto zadbać o jego najwyższą funkcjonalność i estetykę. Radzimy jak urządzić salon i od czego zacząć aranżację pokoju dziennego.

Aranżacja salonu: od czego zacząć urządzania pokoju dziennego?

Podczas urządzania nowego salonu warto wziąć pod uwagę metraż, którym dysponujemy, naszą wygodę, ulubiony styl oraz budżet. Aby przestrzeń nie sprawiała wrażenia chaotycznej, dobrze jest podzielić ją na strefy – wypoczynkową, telewizyjną, stołową i przechowywania. Strefy powinny oddzielać tzw. Szlaki komunikacyjne, zapewniające swobodne poruszanie się po pokoju. W mniejszym salonie poszczególne funkcje mogą się ze sobą łączyć, np. mebel do przechowywania niech służy też za regał TV, a stolik kawowy wyposażony jest w półkę na drobiazgi. Większe meble najlepiej ustawić przy ścianie, z dala od okna i wejścia do pokoju. W dużym salonie strefa wypoczynkowa może znaleźć się pośrodku, a regały, komody, szafki telewizyjne – w dowolnych miejscach. Stojąc przed ich wyborem, warto dopasować je pod kątem kolorystycznym, materiałowym, stylistycznym. Szukasz inspiracji? W salonach Agata Meble znajdziesz bogaty asortyment mebli oraz dekoracji.

Jak dobrze urządzić mieszkanie: porada eksperta

W aranżacjach wnętrz najważniejsze jest to, by były dopasowane do potrzeb osób z nich korzystających. By oprócz spójności stylistycznej, spełniały także, albo przede wszystkim, nasze oczekiwania estetyczne i funkcjonalne. Przy małym salonie zachowanie funkcjonalności wnętrza dla wielu osób staje się podstawową zasadą. Nie zapominajmy jednak, że w tym pomieszczeniu przebywamy najczęściej. Salon musi być przytulny i przyjemny dla oka. Jasne kolory powiększą przestrzeń, więc nawet meble warto dobrać pod tym kątem. Klimat wnętrza stworzą dodatki w odważnych kolorach. Duże salony w mieszkaniu to jednocześnie duże wyzwanie i pokusa zagospodarowania każdego kąta. Czasem wystarczy jeden duży narożnik, by salon nabrał wyjątkowego stylu. Wybór stonowanych kolorów tkanin spowoduje, że mimo swoich rozmiarów, mebel ten nie zdominuje wnętrza.