Właściciele mieszkania przyznają, że są jednocześnie praktyczni i pragmatyczni, dlatego marzyli o wnętrzu, które będzie można łatwo sprzątać. Rekomendacją dla projektantki był także wymarzony styl, czyli duński modernizm. W projekcie nie mogła się pojawić np. podłoga z paneli, więc punktem wyjścia w urządzaniu mieszkania był parkiet: zachwycający dąb wędzony z Hajnówki. Projektantka Goha Świerczyńska (Deer Design) otworzyła kuchnię na przestrzeń dzienną, a salon odizolowała od przedpokoju szafami.

Elegancki salon z kuchnią: mieszkanie w bloku

Założenie było proste – w mieszkaniu w bloku stworzyć klimat kamienicy, ale tak, żeby osiągnąć wrażenie mieszkania po babci dostosowanego do współczesności. Jednym słowem miks klasyki i nowoczesności. A jeśli kamienica, to gipsowe sztukaterie i, przede wszystkim, piękna podłoga. To właśnie ona gra główną rolę w mieszkaniu – dębowy, szczotkowany i olejowany parkiet o wzorze jodły francuskiej, ułożony dywanowo, czyli przy wszystkich krawędziach oddzielony pasem drewna, co daje przyjemny efekt zamknięcia wzoru. Technika pracochłonna, ale opłaciła się – ten element naprawdę przyciąga wzrok. W mieszkaniu nie mogło też zabraknąć lamp z rodziny Tolomeo – dla mnie to projekt doskonały – nie tylko funkcjonalny, ale też piękny w swej surowej, architektonicznej formie – tak o swojej koncepcji opowiada projektantka Goha Świerczyńska.

Elegancki salon z kuchnią: regał i wymarzony stół

Stylowe regały w eleganckim salonie wypełniły książki właścicieli (te ostatnie schowane są za szybą w środkowym module). Półki mają różną grubość i szerokość. To nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Podobno sprawdza się zwłaszcza, gdy w domu są goście – jest gdzie odstawić kieliszek wina czy talerzyk. Zabudowa w eleganckim salonie pozwoliła zakryć kable (wszystkie przewody są w ścianie). Właścicielka mieszkania marzyła o dużym, rodzinnym stole (ten kuchenny po rozłożeniu ugości 12 osób) oraz o krzesłach, które się nie rozeschną i nie rozkleją po roku. Dlatego zdecydowała się na gięte krzesła Ton (z tradycją i gwarancją jakości). – Stół to centralny punkt domu. Wykonano go na zamówienie, a nogi toczono w mojej obecności – opowiada z dumą właścicielka.

Ściana z roślin i dobry design

Pomysł na kwietnik we wnęce zrodził się po zakończonym remoncie. Wcześniej w tym miejscu były po prostu półki, teraz w specjalnych modułach mieści się ponad 30 roślin, bez których właściciele nie wyobrażali sobie mieszkania. Z dużą uwagą dobierali także wyposażenie wnętrza do przestrzeni dziennej. Lampa Tolomeo w salonie to klasyk designu marki Artemide, małe reflektorki to produkcja polskiej firmy Aquaform. Fotel Petit Repos marki Vitra został kupiony w sklepie marro.com. Wygodną kanapę Tukan zaprojektował Tomasz Augustyniak dla Noti. Nad stołem w kuchni powieszono żyrandol Rock White Diesel dla Foscarini kupiony w 9design.pl.