DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu [WIDEO]

Drzwi wewnętrzne spełniają w aranżacji wnętrz wiele funkcji. Zanim zdecydujemy się na ich zakup warto sprawdzić jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych i czym kierować się przy ich wyborze. Odpowiedź na te pytania znajdziecie w materiale wideo!

DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu
DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu
DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu
DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu
DRZWI WEWNĘTRZNE: rodzaje drzwi w mieszkaniu

Drzwi wewnętrze to jeden z ważniejszych elementów aranżacji mieszkania. Pełnią one bardzo ważną funkcję, odzielając lub łącząc ze sobą przestrzenie. Do wyboru mamy wiele modeli drzwi wewnętrzych. Przy ich wyborze zazwyczaj kierujemy się wyglądem i tym czy będą pasowały do aranżacji wnętrza, funkcjonalnością i oczywiście ceną.

Jakie są rodzaje drzwi wewnętrzych?

Jest wiele podziałów drzwi wewnętrzych. Możemy zdecydować się na drzwi pełne, przeszklone, harmonijkowe lub łamane. Jeśli pokój dzienny jest oddzielnym pomieszczeniem możemy zamontować drzwi dzwiękochłonne, dzięki temu oglądanie telewizji nie będzie przeszkadzało pozostałym użytkownikom. Do domów coraz popularniejsze stają się również drzwi antywłamaniowe czy przeciwpożarowe. Najczęściej montuje się je w pomieszczeniach oddzielających przestrzeń domu od garażu. Drzwi przeciwpożarowe montujemy również w mieszkaniach ogrzewanych gazem, szczególnie w pomieszczeniach technicznych. Drzwi te nie różnią się od innych i oprócz estetyki mamy również zapewnione bezpieczeństwo. Wybierając drzwi do łazienki warto pamiętać, że powinny mieć one wycięcie wentylacyjne. Do tego typu wnętrz nie wybieramy przeszklonych drzwi, a jeśli decydujemy się na szkło powinno być ono matowe, aby zapewnić prywatność przebywającym w łazience domownikom, czy gościom. W materiale wideo znajdziecie więcej informacji na temat drzwi wewnętrzych!

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY