Duża przestrzeń mieszkania w kamienicy pozwoliła zagospodarować we wnętrzu mieszkania aż dwie strefy do pracy. Przestronne wnętrze, z niestandardowo wysokimi oknami – zachęciło projektantów do kreatywnego wykorzystania jego przestrzeni. Bazą całego mieszkania są białe ściany i drewniana podłoga, ułożona w jodełkę. Wnętrze zostało konsekwentnie zaprojektowane w monochromatycznej kolorystyce, zawartej w najróżniejszych detalach.

Zobacz też: Jak na małej przestrzeni urządzić miejsce do pracy >>>

Domowe biuro: wielofunkcyjna przestrzeń

Pierwsza strefa do pracy została połączona z sypialnią. We wnętrzu sypialni, regał wypełnia całą ścianę na przeciwko łóżka i ma za zadanie pomieścić całą bibliotekę właścicieli. W prawej części regału został wygospodarowany kącik na biurko, które delikatnie wkomponowuje się w całość zabudowy. Dobrym pomysłem było usytuowanie go przy oknie, dzięki czemu strefa ta jest dobrze doświetlona światłem dziennym. Dzięki obecności dwóch miejsc do pracy w domu, kilka osób może pracować jednocześnie.

Domowe biuro: przestronny gabinet

Druga strefa pracy to całkowicie osobny gabinet – wygodna przestrzeń przeznaczona do pracy. Gabinet, podobnie jak reszta mieszkania, odnosi się w głównej mierze do kolorów monochromatycznych, jednak tutaj jako domieszkę możemy zaobserwować kolor żółty. Jasny kolor ścian dodatkowo podkreśla wolną przestrzeń wysokiego mieszkania. Pokój pełni rolę gabinetu, czyli miejsca do pracy, gdzie biel ma napawać spokojem, a jednocześnie jaskrawe elementy kolorystyczne podsuwać nowe pomysły do pracy. W jasnych, monochromatycznych wnętrzach, dobrym pomysłem jest zastosowanie akcentów kolorystyczncyh, przełamujących wszechobecne jasne barwy. Dzięki temu, łatwiej nam będzie się skupić.

Zobacz też: Inne projekty autorstwa pracowni EG Projekt >>>