Szary kolor ścian jest modny, ale czasami boimy się go zastosować w salonie, bo może być zimny i niemiły. Ten szary salon udowadania, że wnętrze pomalowano na szaro może być przytulne. Kolor ścian wybrano już na początku projektu i dlatego potem udało się dobrać odpowiednie oświetlenie i wyposażenie do aranżacji salonu. Szare ściany w salonie są ładną dekoracją i tłem dla mebli. Przy takim odcieniu szarego koloru meble musiały być jasne. Dla ocieplenia szarości na podłogi w salonie wybrano dębowe deski. Cokoły podłogowe – dekoracyjne, lakierowane na biało – stanowią przyjemny kontrast dla ścian. Dzięki temu salon jest efektowny i elegancki.

Aranżacja salonu: elegancki szary kolor

Szarość w aranżacji salonu „rozpraszają” również obrazy i plakaty. Ich spora kolekcja, zamiast wisieć na gwoździach, umieszczona jest na specjalnie do tego przeznaczonych wąskich półeczkach. Mają one na krawędzi listewki, które zapobiegają zsuwaniu się. Takie rozwiązanie pozwala też często zmieniać ekspozycje, co jest istotne, gdy ciągle czegoś przybywa - dzięki temu aranżacja salonu też się zmienia. Część obrazków to prezenty od przyjaciół, część właścicielka wykonała techniką kolażu.

Salon inspiracje: jak uzyskać spójny wystrój

W salonie nie ma wysokich mebli. Taki zabieg pozwala optycznie powiększyć i odciążyć przestrzeń salonu. Zamiast regału stanęła tu długa niska szafka, na której jest miejsce na ekspozycje zdjęć i dekoracyjnych drobiazgów oraz bukiety. Na szarej ścianie w salonie powieszono też ładne lustro, które ma odbijać okno, rozjaśniając i powiększając wnętrze salonu.

Szarość, biel i beż to baza kolorystyczna użyta do aranżacji salonu, którą ożywiają oszczędne pastele. W takim otoczeniu nawet okładki książek stają się dekoracją, a kwiaty w wazonie urastają do rangi głównej ozdoby pokoju. Metalowe elementy, podobnie jak lustro, są tu po to, by odbijać światło. Aranżacja salonu jest przytulna i ciekawa, a ładne połączenie barw dodało wnętrzu szyku. Wszystko idelanie współgra, do szary ścian w salonie dopasowano obicie kanapy i poduszki. Dzięki temu całość tworzy wspólny wystrój salonu.