Szukasz inspiracji na aranżację wnętrz w stylu marynistycznym? Sprawdź jakie materiały, kolory i motywy dekoracyjne sprawią, że poczujesz się jak na pokładzie statku lub na brzegu dzikiej plaży. Ahoj przygodo!

Ozdoby w stylu marynistycznym: materiały i motywy

Dekoracje wnętrz w stylu marynistycznym to przede wszystkim naturalne materiały – bawełniane i płócienne tkaniny, wiklina i juta. Dlatego też pomieszczenia w tym stylu najlepiej jest ozdabiać takimi elementami jak plecione kosze w naturalnym kolorze wikliny lub malowane na biało, jutowe liny i płócienne worki, przywodzące na myśl okręty wypełnione przyprawami z dalekich krajów.

Kolory w stylu marynistycznym: biel, błękit i...

Wiodące kolory stylu marynarskiego to biel i granat, z ewentualnymi akcentami w kolorze czerwonym. Również niebieski w połączeniu z beżem to zestaw doskonale odzwierciedlający ten styl, nieodłącznie bowiem kojarzy się z morzem i plażą.

Wzory w stylu marynistycznym: kotwica, muszla, ryba?

Wzornictwo w morskich aranżacjach wnętrz opiera się przede wszystkim na motywach żeglarskich – muszelki, kotwice, łódki, ryby i paski to dominujące wzory pojawiające się na tapetach, naczyniach, pościeli, zasłonach i innych dodatkach dekoracyjnych w stylu marynistycznym. Jeśli chcesz, by morski klimat był przemycony do aranżacji wnętrza w bardziej subtelny sposób, postaw na pojedynczą ozdobę nawiązującą do stylu marynarskiego – może to być miniaturowa latarnia morska albo model okrętu na komodzie czy ozdobne koło ratunkowe lub stare wiosło na ścianie. Z kolei jeśli tkaniny z motywami żeglarskimi i drobne ozdoby to dla ciebie za mało, pójdź o krok dalej i zawieś w pokoju hamak, zamieniając pomieszczenie w prawdziwą kajutę marynarską!