Gorączka świątecznych przygotowań za chwilę zupełnie nas owładnie. Teraz jest jeszcze dobry czas, by się zastanowić nad wyborem dekoracji świątecznych. Może w tym roku skusić się na ich inny kolor? Modna biel doskonale się sprawdzi w nowoczesnym lub tradycyjnie urządzonym mieszkaniu. A jeśli dekoracjom świątecznym dodać jeszcze akcenty czerwieni i różu… Przekonujemy, że nie potrzeba wielkich wydatków, by stworzyć efektowne dekoracje świąteczne. Kolorowe bibułki, spray z białą farbą wystarczą, by wyczarować fantastyczne i niebanalne świąteczne dekoracje mieszkania i stołu.

DEKORACJE świąteczne: wszystko ośnieżone

Jeśli zdecydujesz się na biel świątecznych dekoracji, bądź konsekwentna. Wtedy efekt na pewno będzie udany. Niech więc w bieli będzie choinka (można taką kupić), obrus, zastawa, świece, bombki, ozdobne łańcuchy, papiery do pakowania prezentów, nawet wstążki. Żeby nie było nudno, wprowadź kilka akcentów. Może to być kolor złoty, srebrny albo – jak w naszym przykładzie – czerwony i różowy. Tworzy z bielą ładny kontrast, ociepla wnętrze i nadaje mu pogodny nastrój.

DEKORACJE świąteczne: bierzemy na warsztat kolorowe bibułki

Można z nich zrobić dekoracje świąteczne: gwiazdy, aniołki, wycinankowe śnieżynki do naklejenia w oknie, albo łańcuchy na choinkę. We wnętrzu na naszym zdjęciu podwójnie złożone kawałki bibułek (wtedy są sztywniejsze) złożono w harmonijkę. Przeciągnięto przez nie igłę z nitką i ściągnięto tak, by bibułki utworzyły kształt koła. W tej aranżacji harmonijkowe gwiazdy błysnęły jak prawdziwe. Czy zawsze muszą mieć pięć ramion? Donicę z choinką również można opakować w bibułkę lub grubszy papier. Nie potrzeba kupować ozdobnej osłonki czy nowego stojaka. Z czego zrobić choinkowe ozdoby? Oczywiście - z bibułki. Oto urok świątecznych dekoracji!