Ściana z cegieł w mieszkaniu to pomysłowa dekoracją wnętrza. Ściana z cegieł dobrze sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Wnętrza w stylu rustykalnym, czy skandynawskim dobrze będą wyglądać ze ścianą z cegieł pomalowaną na biało. Podkreśli ona naturalny charakter wnętrza i doda mu elegancji.

Biała ścian z cegieł: pomysł na dekorację ściany

Biała ściana z cegieł zwykle jest dekoracją sama w sobie, dlatego nie wymaga dodatkowych ozdób. Ładnie wygląda praktycznie w każdym wnętrzu. W salonie biała ściana z cegieł może stanowić tło dla sofy, telewizora albo jadalni. W kuchni może być jedną ze ścian wnętrza lub po prostu zdobić ścianę nad blatem kuchennym. Ciekawie wygląda również wyspa kuchenna udekorowana po bokach białymi cegłami.

Biała ściana z cegieł: maluj i zabezpiecz

Ważne jest, aby białą ścianę z cegieł odpowiednio zabezpieczyć – zwłaszcza, gdy chcemy zrobić taką dekorację ścian nad blatem w kuchni albo w łazience. Pomalujmy ją wówczas farbą odporną na wilgoć i ścieranie. W salonie możemy pokusić się o pomalowanie ściany z cegieł białą farbą matową albo z połyskiem. Połyskująca biel powiększy optycznie małe wnętrze i będzie ładnie komponować się z nowoczesnym stylem mebli i wystroju.

Zobacz galerię pomysłów na białą ścianę z cegieł we wnętrzach!