Czarno-biała aranżacja mieszkania to doskonały pomysł. Połączenie tych dwóch, skrajnych barw wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Nieumiejętne zestawienie kolorystycznych przeciwieństw może skutkować chaosem we wnętrzu. Sprawne żonglowanie kolorem czarnym i białym może dać nie tylko oszałamiający efekt, ale decydować o funkcjonalności mieszkania. Prezentujemy aranżację małego mieszkania wg projektu studia Kasia Orwat Home Design, które zachwyca pomysłem i oryginalnością.

Czarno-biała aranżacja mieszkania: estetyka i funkcjonalność

Założeniem projektowym była aranżacja niewielkiej, ale wyjątkowo funkcjonalnej przestrzeni. Wnętrze skierowane jest do typowego, współczesnego nomady, czyli osoby żyjącej aktywnie, pracującej zdalnie w domu i przemieszczającej się w obrębie własnego mieszkania w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego miejsca do funkcjonowania w danej chwili. W efekcie zaaranżowano oryginalną i niezwykle funkcjonalną przestrzeń charakteryzującą się dwoma kolorami: czarnym i białym. Kontrastowe zestawienie decyduje nie tylko o estetyce wnętrza, ale wyznacza także funkcjonalne strefy mieszkania.

Biała strefa mieszkania: część dzienna

Strefa dzienna została zaprojektowana w kolorze białym. Pomimo otwartej przestrzeni i braku oczywistych podziałów na pomieszczenia, biała część mieszkania pełni jednocześnie funkcję  salonu, jadalni, kuchni, sypialni, a także dodatkowego miejsca do pracy. Niewielka przestrzeń kuchenna urzeka prostotą i funkcjonalnością. Na plan pierwszy wysuwa się specjalnie zaprojektowana tapeta przedstawiającą butelki pełne mleka. Najważniejszym elementem strefy wypoczynku jest oryginalna sofa LCD w kolorze modnej szarości. Na niewielkiej przestrzeni, projektanci wyodrębnili także strefę do pracy. Bohaterem tej części jest okrągły, mobilny stolik oraz niestandardowa lampa zawieszona w niezwykle fantazyjny sposób.

Czarna strefa mieszkania: część komunikacji i przechowywania

Strefa komunikacji i przechowywania została zaprojektowana w kolorze czarnym. W całkowicie czarnej ścianie zlokalizowano drzwi wejściowe, drzwi do łazienki oraz pojemny system szaf. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu niezwykłej elegancji, a ponadto jest bardzo funkcjonalne. Dzięki zróżnicowaniu materiałów wykończeniowych, czarno-biała aranżacja mieszkania nie jest nudna. Na zasadzie kontrastu zaprojektowano także żywiczną podłogę – gładka biała oraz czarna o wyraźnej fakturze idealnie razem współgrają. Celem optycznego powiększenia niewielkiej przestrzeni, wykorzystano szafy z frontami o wysokim połysku, które działają jak lustro.