Michał Szpak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show – biznesu. Po tym jak na dobre zadomowił się w Warszawie, kupił dwupokojowe mieszkanie w centrum stolicy. Mieszkanie, podobnie jak jego właściciel, nie może być zwyczajne, kupione ot tak, od dewelopera. Plac Zbawiciela - zwany Zbawixem, tętni życiem, jest tu mnóstwo kawiarni i małych restauracji. Po prostu jest tu idealnie – podobnie jak we Włoszech, gdzie mieszkała mama muzyka, a do ulubionej kawiarni było dosłownie kilka kroków. Mieszkanie Michała pełne jest pamiątek z koncertów, sprzętów muzycznych - wrażenie robi stary gramofon, ale także pewne rzeczy, z których słynie... w przedpokoju wita nas olbrzymia kolekcja ekstrawaganckich butów artysty oraz kolekcja okularów lenonek.

Salon z kuchnią w mieszkaniu Michała Szpaka

Mieszkanie wyglądało kiedyś inaczej. Nie tylko ze względu na wystrój. Tu gdzie dziś stoi kanapa kiedyś była ściana. W wystroju jest dużo elementów w stylu vintage: fotel art deco i tremo, na którym stoi gramofon, stara walizka (znaleziona przypadkiem na śmietniku). Do oryginalnych starych mebli, których właścicielem był sam Mieczysław Fogg, Michał Szpak dołączył wyposażenie i dodatki dekoracyjne z popularnej szwedzkiej sieciówki. Ulubionym meblem artysty w mieszkaniu jest kanapa, na której odpoczywa po imprezach. Gramofon Bambino - prezent od znanego prezentera radiowego - i mikrofon nie są tylko ozdobami - służą rozrywce i zabawie. Liczne zdjęcia artysty, rozwieszone w całym mieszkaniu, to prezenty od jego fanów (a zwłaszcza fanek). Muzyk traktuje je bardzo osobiście i choć ma do siebie dystans uważa, że nie mogło zabraknąć dla nich miejsca w jego mieszkaniu. Kuchnia nie służy tradycyjnemu gotowaniu obiadów. Jest tu kilka podstawowych szafek i urządzeń AGD i to tyle.

Czytaj też: nowoczesna sypialnia inspirowana stylem art deco

Aranżacja sypialni Michała Szpaka

Sypialnia urządzona jest bardzo podobnie do salonu. Stylowo w połączeniu z nowoczesnością. Obok dużego, drewnianego łóżka szafki nocne w stylu art deco. Jest tu też stylowa bieliźniarka, rower i zawieszona na żyrandolu… skóra pytona!

Czytaj też: jak mieszka Ewa Błaszczyk?

 

Więcej o Domach Gwiazd zobaczycie w Domoplus.pl