Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie: mieszkanie w bloku z wielkiej płyty

Na warszawskim Ursynowie nowoczesna aranżacja wnętrza mieszkania z kolorem białym w roli głównej. Zobacz jak może wyglądać mieszkanie w bloku z wielkiej płyty! Projekt wnętrz autorstwa pracowni między liniami.

Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie

Na warszawskim Ursynowie usytuowane jest mieszkanie w typowym "M3". Niewielkie zmiany układu przestrzennego we wnętrzu sprawiły, że mieszkanie zyskało zupełnie nową jakość - przestrzenność, lepszą funkcjonalność i ergonomię użytkowania oraz ciekawe otwarcia widokowe. Dzięki temu charakter wnętrza w niczym nie przypomina już standardu mieszkań w blokach z wielkiej płyty. By nadać wnętrzu mieszkania nowy charakter konieczne było dokonanie kilku modyfikacji. Zmienione zostało usytuowanie kuchni, która wraz z jadalnią i pokojem dziennym stworzyła jedno pomieszczenie. Osiowe przebicie ściany nośnej pozwoliło natomiast na przestrzenne połączenie pokoju dziennego z dwiema sypialniami. Aranżacja białego wnętrza mieszkania jest nowoczesna i funkcjonalna.

Białe wnętrze: czysty funkcjonalizm

Te zabiegi, w połączeniu z białym kolorem ścian i wyposażenia, dały poczucie otwarcia całego mieszkania. W kuchni projektanci zdecydowali się na funkcjonalną, białą zabudowę sięgająca sufitu. W ten sposób mieszkanie zyskało przestrzeń do przechowywania, jednocześnie zachowując minimalistyczny charakter białego wnętrza. W jadalni stanął stół z ciemnego drewna i designerskie krzesła z tworzywa - Eames plastic chairs oraz Panton Chair. Wnęka w salonie została zabudowana szafą z gładkimi, białymi frontami bez widocznych uchwytów.

Zobacz też: Jasne mieszkanie na warszawskim Wilanowie >>>

Dodatkowo fragment ściany nośnej budynku został ukryty w regale - po jednej stronie to szafa na okrycia wierzchnie, po drugiej - miejsce na książki i pamiątki rodzinne. Drewniana podłoga ociepliła sterylność wszechobecnej bieli. Nowoczesny charakter wnętrza uzupełniają lampy wiszące i punktowe. W mieszkaniu panuje spokojna, wyciszająca atmosfera- miejscami przywołująca na myśl japoński minimalizm. Ciekawe formy dodatków są idealnym zwieńczeniem całej aranżacji.

Autor projektu: www.miedzyliniami.com

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: między liniami studio architektury

POLECANE ARTYKUŁY