Wiosna to znakomity czas na metomorfozy wnętrz. Najczęściej, by zmienić wnętrza wybieramy nowe kolory ścian. Malowanie ścian to prosty i przyjemny sposób na wprowadzenie zmian w mieszkaniu. Wyrazisty i soczysty kolor ścian dobrze łączyć ze stonowaną bazą, np. w postaci jasnej podłogi i mebli. Pamiętajmy, że wybór koloru ściany determinuje kolor dodatków. Warto konsekwentnie trzymać się jednej palety, a wnętrze nie będzie zbyt krzykliwe. Wybierając kolory wnętrz zainspirujmy się budząca się do życia przyrodą. Wiosenne kolory ścian wprowadzą rześki, pełen radości klimat do aranżacji wnętrz. Marka Tikkurila proponuje na wiosnę farby z Kolekcji Optiva w ciepłej tonacji: odcienie żółtego i zieleń.

Kolory ścian na wiosnę

Żywe odcienie zieleni i żółcieni są odpowiednie do nowoczesnych aranżacji wnętrz, w których nie muszą stanowić wyłącznej kolorystycznej dominanty. Barwy te, zastosowane w aranżacji wnętrz, przyniosą pełen pozytywnej energii efekt - pożądany nie tylko po zimowej, pochmurnej stagnacji, ale sprawdzający się świetnie przez cały rok. W bogatej kolekcji farb Tikkurila Optiva znajdziemy odcienie stanowiące idealną bazę do „wiosennych” aranżacji. Zielone kolory ścian pozwolą stworzyć przestrzeń, w której łatwiej nabrać dystansu i zrelaksować się. Żółte kolory ścian zaś stanowić będą idealną podstawę aranżacji emanującej ciepłem, wywołującej radość i optymizm.

Jak stosować intensywne kolory ścian

Wiosenne, ożywcze barwy, zwłaszcza w tonacjach intensywnych, żywych, nie zawsze są łatwe do zastosowania w aranżacji wnętrz. Jeśli zastosowanie świeżej zieleni bądź słonecznego żółtego w całym wnętrzu wydaje się nam zanadto śmiałym krokiem aranżacyjnym, pomalujmy tym kolorem wybrany fragment ściany bądź wykorzystajmy go do stworzenia aplikacji. Mniej nasycone, nieco „przytłumione” kolory ścian doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych.

Kolory ścian do jadalni

Ciemniejszy, nie nazbyt intensywny odcień żółty, jest doskonałą propozycją kolorystyczną do jadalni. Prosta w wykonaniu aplikacja w postaci oliwkowych kropek, dodaje całości ciepłego charakteru. Nietuzinkowym pomysłem jest stylizowana tablica z przywieszonym „Menu” - uzupełnia ona całość aranżacji, przywodzącej na myśl klimat urokliwych, rodzinnych restauracji. Tworząc taką aranżację jadalni nie zapominajmy, jak ważną rolę odgrywają w niej odpowiednio dobrane dodatki. Świeże, wiosenne kwiaty stanowią jej nieodzowny element.