Aranżacja wnętrz: szary salon w stylu nowoczesnym z dodatkiem błękitu!

Kolor szary stał się bazą aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym. Kolor szary jest indywidualistą ale też dobrze znosi towarzystwo innych kolorów. W projekcie wnętrz mieszkania w stylu nowoczesnym, ciemny kolor szary zostaje przełamany błękitem i kolorem żółtym.

Jadalnia z widokiem na przedpokój
Drewno na ścianie w szarym salonie
Błękitne dodatki do szarego salonu
Kolorystyka salonu inspirowana sztuką nowoczesną
Połączone salon, jadalnia i kuchnia w kolorze szarym

Kolor szary rządzi. Czy tego chcemy czy nie. I bardzo dobrze. Jest tyle odcieni koloru szarego, że każdy znajdzie coś dla siebie. I zwolennicy jasnych i ciemnych kolorów, ciepłych i zimnych. Kolor szary tworzy wnętrza eleganckie i wyrafinowane w monochromatycznym wydaniu. Z dodatkiem koloru żółtego lub błękitnego powstanie wnętrze w stylu nowoczesnym, idealne do aranżacji mieszkania w wielkim mieście. Tak jak w tym projekcie wnętrz bazą aranżacji jest kontrast bieli i ciemnego odcienia koloru szarego czyli antracytu. W salonie w dodatkach pojawia się błękit, w sypialni kolor żółty.

Aranżacja salonu: inspiracja sztuką nowoczesną

Początkowo właściciel mieszkania nie był przekonany do ciemnych, chłodnych kolorów. Jego pomysłem na mieszkanie były przytulne beże i brązy. Jednak po pierwszych wizualizacjach właściciel zmienił zdanie i przystał na szarości. Architekt wnętrz Katarzyna Ratyńska z pracowni Pepe Pracownia, dobierając kolory do projektu wnętrz inspirowała się sztuką nowoczesną. Większość obrazów do mieszkania wybrała dziewczyna właściciela. Ich kolorystyka jest na tyle spójna i wyrazista, że inspiracje nimi pozwoliły stworzyć aranżację wnętrz w stylu nowoczesnym idealną dla młodego człowieka. Salon połączony z jadalnią, kuchnią i przedpokojem to udane połączenie bieli i ciemnego koloru szarego, właściwie antracytu, jako bazy z błękitem. Takie połączenie mogłoby być zimne, wręcz lodowate, jednak dzięki dużej ilości drewna dębowego w ciepłym odcieniu w otwartej przestrzeni dziennej jest świeżo, przyjemnie i nowocześnie.

Styl nowoczesny: kolor szary, błękit i drewno dębowe

Projekt przestrzeni dziennej może opierać się na ciemnych kolorach ponieważ wnętrze jest jasne i  świetliste. To właśnie po wyburzeniu ściany pomiędzy kuchnią i salonem jakby przybyło przestrzeni i światła. Antracytowy kolor szary zdominował więc kuchnię i przedpokój, a w salonie opanował wygodną sofę. Jadalnia, na pograniczu kuchni, przedpokoju i salonu jest kolorystyczną częścią wspólną tych wszystkich pomieszczeń z osobna. Stół i krzesła łączą w sobie drewno dębowe i kolor błękitny pojawiający się na ścianie pomiędzy szafkami i w drobiazgach kuchennych oraz w wykończeniu sofy, zasłonach i na obrazie z motocyklistą. Całość projektu wnętrz spaja i wyraźnie ociepla drewno dębowe. Jest oczywiście na podłodze, ale „weszło”  także na ścianę z telewizorem, naprzeciwko kuchni. Jest to zbieg celowy architekt wnętrz, bowiem drewno na ścianie równoważy kuchnię w ciemnym odcieniu koloru szarego. Jest przy okazji oryginalnym tłem dla telewizora.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: M jak mieszkanie, 05/2015 Projekt wnętrz: Katarzyna Ratyńska, Pepe Pracownia Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY