Modne firany i zasłony do salonu nowoczesnego: sprawdź, co jest na topie

Modne firany i zasłony do nowoczesnego salonu są zwiewne jak apaszki i zalotnie półprzezroczyste. Nowoczesne zasłony i firany do salonu ulegają podmuchom wiatru, dają muskać się słońcu i stroić w kwiaty. Układamy je jednym ruchem ręki. Zobacz, jakie zasłony i firanki do salonu są modne. Oto najmodniejsze firany i zasłony, które ozdobią okno.

Lekko przezierne zasłony w stylu nowoczesnym
Zasłony duo
Dekoracja okna w stylu klasycznym
Wzorzyste rolety do dużego okna
Modna delikatna dekoracja okna

Zasłony i firany do salonu: modne rozwiązania

Chowamy futrzane materiały i mięsiste poduszki z sofy, zdejmujemy ciężkie story. Okna mają być przystrojone w modne firany i zasłony niczym sukienki. Modne materiały to batyst, cienka bawełna, len, które naturalnie przepuszczają światło. Zasłony do nowoczesnego salonu powinny być lekkie i pastelowe.

Dobra rada: jeśli masz piękne okna, nie zasłaniaj ich ciężkimi zasłonami. Rolety mocowane w nadprożu lub lekkie batystowe firanki zapewnią wystarczającą kameralność.

Polecamy też:

Panele okienne w dekoracji okien: nowoczesne panele zasłonowe [WIDEO + ZDJĘCIA]>>

Materiał na zasłony. Wybieramy tkaniny zasłonowe>>

Nowoczesne zasłony do salonu i modne firany: walory dekoracyjne

Jeśli aranżacji brakuje charakteru lub przytulności, ubierz okna w piękne tkaniny. Zasłony, firany i rolety dają możliwość szybkiej i niedrogiej metamorfozy, bez konieczności kupowania nowych mebli czy zmiany koloru ścian. Umożliwiają błyskawiczną sezonową zmianę aranżacji (wybierz lżejsze, barwniejsze tkaniny latem, grubsze i bardziej stonowane zimą). Styl definiują takie cechy tkanin jak gatunek, kolor, wzór i przejrzystość. Ponieważ okna zajmują zwykle dużą powierzchnię ściany, ich oprawa staje się ważnym elementem wystroju. Zasłaniając lub odsłaniając okno, możemy łatwo kontrolować przestronność wnętrza (otwarty widok optycznie powiększa) oraz nastrój – rozproszone czy przyciemnione światło daje efekt kameralności.

Sprawdź nasz poradnik: Pomysły na firanki do łazienki>>

Dobre warunki do pracy w czasie upału

 

Podczas upalnych dni do wnętrz napływa promieniowanie słoneczne, powodujące znaczne podwyższenie temperatury w mieszkaniu czy domu. Na rynku dostępnych jest kilka pomocnych w takiej sytuacji rozwiązań, m.in. klimatyzatory, wentylatory, rolety wewnętrzne czy żaluzje, jednak najczęściej nie przynoszą one wystarczającej ulgi.

 

Dużo lepszym rozwiązaniem są markizy, czyli osłony zewnętrzne, które promieniowanie cieplne zatrzymują po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu nie nagrzewa się powietrze we wnętrzu. A to nie koniec ich zalet! Dość wspomnieć obniżenie rachunków za prąd na działanie klimatyzacji z jednej strony, a sztucznego oświetlenia z drugiej. Do tego dochodzi ochrona przed insektami i... wścibskimi spojrzeniami.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułu: Komfort pracy w upalne dni. Jak go zapewnić? 6 sprawdzonych rad >>

 

oraz w poniższej galerii.

Modne firany do salonu: propozycje Tricii Guild

Słynna brytyjska designerka i mistrzyni projektowania tkanin zrezygnowała już z przenikających się wzorów na rzecz jednorodnych kolorystycznie materiałów. W jednym oknie możemy zestawić kilka modnych zasłon w dopełniających się barwach (od zewnątrz ciemniejsze, od wewnątrz jaśniejsze).

Zobacz też: Jak modnie upiąć firanki i zasłony? Porady i aranżacje>>

Modne zasłony do nowoczesnego salonu: dla spragnionych koloru

Stawiamy na prostotę, ale możemy pokusić się o nowoczesne zasłony w roślinne wzory! Jednak niech to nie będą drobne łączki. Modne są duże przeskalowane kwiaty - pastelowe, jakby namalowane akwarelą.

W nowoczesnych wnętrzach firanki i zasłony nie muszą być suto marszczone. Tworzą gładkie ekrany o przemyślanej kolorystyce. Gdy dysponujemy obniżonym parapetem, warto dodatkowo ozdobić "siedzisko" poduszkami i materacem w kolorach dopasowanych do zasłon.

Zobacz też: Szare zasłony w salonie [ARANŻACJE]>>

Nowoczesne firany do salonu: stylowe i eleganckie

By wnętrze wyglądało z klasą i elegancko, wybierz odpowiednie nowoczesne firanki do salonu. Poniżej nasze propozycje.

Ocena: 5
Tekst: EK Zdjęcia: mat. prasowe Zimmer + Rohde

POLECANE ARTYKUŁY