Aranżacje okien wybieraj wedle swoich potrzeb. Jeśli lubisz eleganckie wnętrza, postaw na piękne zasłony i firany. Nawet klasyczna aranżacja firan może być efektowna. To, że decydujemy się na połączenie w oknie firan i zasłon, nie musi oznaczać, że wystrój okna będzie nudny. Podsuwamy pomysły na firany - nowoczesne aranżacje do salonu i nie tylko. Można wybrać firany z naturalnego lub syntetycznego materiału o różnej grubości splotu. Pamiętaj, że niektóre materiały firan mogą się kurczyć po praniu. Firany można kupić gotowe, dopasowane do standardowych wymiarów okna, lub uszyć na zamówienie.

Polecamy: Firany do sypialni, czyli dekoracja okna od A do Z>>

Piękne firany: aranżacje w eleganckim stylu

Piękne firany do salonu w starym stylu - z grubego materiału, z wzorem przypominającym babciną koronkę - dobrze sprawdzą się w połączeniu z drewnianymi oknami. Firany mogą wówczas być jednolite lub tworzyć tylko „zazdrostkę” od połowy okna. Firany w oknach mają wiele zalet. Dodają wnętrzom przytulności w świetle dziennym, stanowią ochronę przed słońcem i zapewniają intymność.

Zobacz też: wybieramy zasłony - modne aranżacje okien >>>

Nowoczesn firany i zasłony - aranżacje okien

Dobrym pomysłem może być także rezygnacja z firan na rzecz ciekawie udrapowanej tkaniny zawieszonej na karniszu. Natomiast półprzezroczyste zasłony w oknie bez firanek stworzą wrażenie przytulności.

Ciekawym wyborem mogą być również zasłony. Ich różnorodność kolorystyczna sprawi, że aranżacja pomieszczenia z tak przystrojonym oknem może nabrać wrażenia nowoczesności. W dużych wnętrzach sprawdzą się połączenia zasłon z roletami. I tutaj propozycje mogą być bardzo różnorodne – od przezroczystych, transparentnych zasłon do wzorzystych i kolorowych rolet. Interesujące może być również zawieszenie w jednym oknie kilku zasłon w różnych kolorach.

Oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację firan i zasłon jest także łączenie deseni – np. pasy i krata. Gdy kraciastą zasłonę lub roletę zawiesimy na metalowym karniszu, a obok dodamy gęsto marszczoną zasłonę z tafty, efekt może się okazać bardzo ciekawy.

Sprawdź nasz poradnik: Pomysły na zasłony i firanki do łazienki, salonu, pokoju dziecięcego [INSPIRACJE]>>

Galeria zdjęć - firany

Nowoczesne aranżacje do salonu i nie tylko - wybieramy firany. Zobacz firany w nowoczesnych aranżacjach w naszych galeriach i znajdź inspiracje dla siebie!