Aranżacja wnętrz w stylu amerykańskim. Luksus, symetria i przestrzeń

2017-09-18 16:30

Dlaczego w aranżacji wnętrz tak nam się podoba styl amerykański? Bo jest ponadczasowy i elegancki, bazujący na wysokiej jakości materiałach.  Symetrycznie ustawione meble i dodatki wprowadzają spokój, a wnętrza są harmonijne.

Spis treści

  1. Styl amerykański niejedno ma imię
  2. Cechy wspólne różnych odmian stylu amerykańskiego

Po fascynacji stylistyką skandynawską, która zdominowała polskie wnętrza w ostatnich latach, wkracza do nich coraz śmielej styl amerykański. Zdecydowanie bardziej ekskluzywny i dekoracyjny. Równie jasny, świetlisty, i co za tym idzie - powiększający optycznie pomieszczenia. I tak już przestronne. Bo jak to w amerykańskim domu wszystko musi być duże, a wnętrza szczególnie. Najchętniej w układzie open space, czyli w połączonej przestrzeni salonu, jadalni i kuchni. Pełnym światła i powietrza.

Styl amerykański niejedno ma imię

Styl amerykański nie jest jednolitym stylem, tak jak niejednolite są Stany. Mamy więc style: nowojorski, Hampton, Aspen, american glamour. Wszystkie znamy głównie z filmów. Od niedawna jednak coraz częściej wnętrza urządzone w stylu amerykańskim pojawiają się w polskich domach i mieszkaniach. Takie aranżacje znajdują coraz więcej naśladowców. I wszystko wskazuje na to, że będzie ich przybywać – wraz ze wzrostem sprzedaży przestronnych apartamentów oraz rosnącą potrzebą otaczania się luksusem.

Czytaj też: 9 kroków by Twój dom wyglądał bardziej ekskluzywnie

Symetryczny styl amerykański
Autor: materiały prasowe Westwing.pl

Cechy wspólne różnych odmian stylu amerykańskiego

Luksus - na pewno nie można go odmówić amerykańskiej stylistyce. Widoczny jest w wysokiej jakości użytych materiałów, wyrafinowanych kształtach i wysmakowanych detalach. Charakterystyczna jest tu także dekoracyjność i obecność wielu dodatków tekstylnych: tapicerowanych mebli, zasłon, dywanów, pledów i poduszek nadających wnętrzom przytulności. Obok drewnianych podłóg z szerokich desek nie możemy też zapomnieć o klasycznej stolarce drzwiowej i okiennej oraz wysokich listwach przypodłogowych, najczęściej białych. Tak urządzone pokoje mają w sobie stonowaną elegancję, a jednocześnie dzięki symetrii domowe ciepło i spokój. Podkręcone obowiązkowym kominkiem, ozdobionym lustrem lub obrazem. Do pełnego zmaterializowania się wizji o domu idealnym brakuje tylko pachnących, świeżo ciętych kwiatów w pięknym wazonie…

Czytaj też: jak zrobić lustro w stylu Hampton? ZRÓB TO SAM

Sypialnia w stylu amerykańskim
Autor: materiały prasowe Dekoria.pl
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE