Aranżacja wnętrz domu inspirowana malarstwem i wzorzystymi płytkami

2017-10-09 17:04

Urządzenie tego domu trwało zaledwie 3 miesiące. Pomysłem na bazę aranżacji była kolorystyka ulubionych obrazów właścicielki oraz płytek marokańskich. Zobaczcie ciekawą aranżację domu, do którego wszyscy chętnie wracają, bo panuje w nim przytulna atmosfera.

Właścicielka początkowo myślała o kupnie mieszkania w centrum Gdańska. Jednak kiedy tylko dowiedziała się o nowej inwestycji w jej ulubionej Oliwie, w ciągu piecie sfinalizowała zakup małego domu z ogródkiem.  Jeszcze nie powstał pomysł na wystrój. Miała jedynie kilka mebli z poprzedniego  domu, obrazy, które zawsze przenosi w nowe miejsce, oraz marzenie o wzorzystych i bajecznie kolorowych marokańskich płytkach. Od początku było dla niej jasne, że to właśnie obrazy i podłogi zdecydują o kolorystyce wnętrza, ale nadal brakowało jej koncepcji wykończenia domu. I tu z pomocą przyszła przyjaciółka, architektka Anna Serafin, która wsłuchała się w jej potrzeby i znalazła dla nich gustowny wspólny mianownik. Najpierw stworzyła koncepcję, potem szczegółowy projekt wnętrza, a na koniec zorganizowała też utalentowanego stolarza, który zrealizował pomysły obu pań i tym samym pomógł stworzyć nietuzinkowe wnętrze uszyte na miarę. Dzięki doskonałym ekipom remontowym, po trzech miesiącach od momentu zakupu domu właściciele mogli się do niego wprowadzić. Z perspektywy czasu okazuje się,  że  dom jest nie tylko bardzo ładny, lecz także niezwykle wygodny.

Strefa dzienna. Kolorystyka zapożyczona  z obrazów i… podłogi

Każdy z domowników ma swoje pasje – wszyscy uprawiają sporty i dużo podróżują, dlatego dla gospodyni tak ważne było stworzenie w domu przytulnej atmosfery, by po dniu pełnym zajęć wracało się tu z przyjemnością. Kilka mebli właścicielka zabrała z poprzedniego mieszkania. Pojemny regał to dzieło stolarza poleconego przez architektkę. Mieszczą się tutaj nie tylko zbiory książek i filmów, lecz także pamiątki z podróży i dekoracyjne bibeloty. Obraz przedstawiający martwą naturę (nad bufetem w strefie jadalnianej) towarzyszy właścicielce już od kilkunastu lat. Ma dla niej dużą wartość sentymentalną, dlatego zawisł na honorowym miejscu w jadalni. Pani domu, zakochana w hiszpańskim i marokańskim wzornictwie, wybrała kafle podłogowe o wyrazistym orientalnym wzorze. To one zdecydowały o kolorystyce zabudowy kuchennej, którą na zamówienie wykonał zaprzyjaźniony stolarz.  W strefie dziennej tłem dla szarości i błękitów są bardzo jasnoszare ściany i parkiet w ciepłym odcieniu dębu.

Czytaj też: Projekt wnętrz. Jasne ściany subtelnym tłem dla sztuki

 

Z miłości do sztuki
Autor: Michał Skorupski

Kompaktowa sypialnia z łazienką

Niewielka sypialnia z łazienką to oczko w głowie gospodarzy. Ma wszystko, czego im do szczęścia potrzeba – wygodne, zaprojektowane przez panią domu, łóżko, funkcjonalną łazienkę z efektownymi płytkami podłogowymi oraz garderobę. Gustowne ościeżnice oraz sztukateria dodają wnętrzu elegancji. Kompaktowa sypialnia jest ulubionym miejscem właścicielki. Dopiero po pewnym czasie uświadomiła sobie, że urządziła w niej, co własny mikroświat– jest niczym dobrze zaprojektowany pokój hotelowy, tylko o wiele bardziej przytulny. Pomysłowym rozwiązaniem jest pokrycie jednej ze ścian dekoracyjnymi panelami z orzecha francuskiego. W łazience przeciwwagę dla barwnej i wzorzystej posadzki stanowią ściany utrzymane w odcieniach beżu i taupe. Nieoczywistym rozwiązaniem w tym  pomieszczeniu jest połączenie dwóch konkurujących ze sobą kolorów – złota (kinkiet) oraz srebra (chromowana bateria umywalkowa, wannowa oraz grzejnik). Przepastna szafka z nablatową umywalką została wykonana na zamówienie właścicielki. Jest bardzo pojemna – mieszczą się w niej wszystkie łazienkowe zapasy.

Czytaj też: Projekt małej sypialni


Z miłości do sztuki
Autor: Michał Skorupski