Aranżacja małego salonu. Udany projekt wnętrz małego salonu w jasnych barwach

2016-08-05 15:01 Monika Czerwińska-Konarska
Mały salon w jasnych barwach
Autor: Monika Lewandowska Mały salon dzieki jasnym barwom i nielicznym kolorowym akcentom sprawia wrażenie całkiem przestronnego. jest tam wszystko, co jest potrzebne do wygodnej pracy od czasy do czasu, odpoczynku i jedzenia posiłków.

Dobry projekt wnętrz sprawił, że małe mieszkanie jest przestronne i przytulne. Mały salon spełnia wszystkie swoje funkcje. Aranżacja salonu w jasnych kolorach i z meblami na nóżkach w pełni oddała wyobrażenie właścicielki o jej wymarzonym, własnym mieszkaniu.

Jak to zazwyczaj bywa przy niewielkim metrażu, aranżacja wnętrz utrzymana jest w jasnych barwach z nielicznymi kolorowymi akcentami. Kolory w prezentowanej aranżacji salonu nie są jednak przypadkowe. Są inspiracją z podróży właścicielki po Kostaryce. Projekt wnętrza małego salonu obejmował także grubsze przeróbki, dzięki czemu z małego mieszkania dało się wydzielić osobną sypialnię i podręczny schowek gospodarczy. Mały salon, jak i reszta małego mieszkania, są jasne, przestronne, wesołe i wygodne. W żadnym razie tylko do oglądania!

Mały salon: przyjemności, praca, gotowanie i odpoczynek!

Mały salon ma spełniać nie tylko funkcje wypoczynkowe, ale z racji zawodu właścicielki musi też znaleźć się tam miejsce do pracy. Nie na stałe oczywiście. Ale takie żeby od czasu do czasu dało się wygodnie usiąść i zebrać myśli. Stąd przy stole, łączącym mały salon z jadalnią znalazł się wygodny  niski regał na potrzebne książki i dokumenty oraz dekoracyjne dodatki do domu. Mały salon połączony jest z kuchnią. Elementem łączącym jest oczywiście stół. Mogą przy nim spokojnie usiąść 4 osoby. Również narożna sofa jest całkiem spora jak na taki mały salon. Jest idealna wieczorem do odpoczynku i sprawdza się podczas spotkań z przyjaciółmi.

Mały salon: jasny i przestronny

Jasny mały salon mimo swoich niewielkich rozmiarów sprawia całkiem przestronne wrażenie. A to za sprawą materiałów i kolorów wybranych na etapie aranżacji wnętrza. Właścicielce pomagała „okiełznać” przestrzeń małego salonu projektantka Joanna Jurga. Białe ściany  i parkiet dębowy powiększają optycznie niewielka przestrzeń małego salonu. Aranżacja salonu wygląda lekko, dzięki prostym meblom. Wszystkie meble wolnostojące konsekwentnie są na nóżkach, nawet sofa. Dzięki prześwitom wyglądają na lekkie, wręcz delikatne, szczególnie stół i podręczny regał z pólkami, a tym samym aranżacja małego salonu zyskuje na przestronności. Stół ma sprytne też szufladki na drobiazgi, które w tej przestrzeni szybko mogłyby wprowadzać nieład. A tak, są pod ręką ale niewidoczne! Aranżacja małego salonu jest ciekawa, mimo że ściany są białe, ponieważ projekt wnętrza salonu dopuścił też białą cegłę na ścianie. Cegła na ścianie w salonie nie obciąża ani nie zmniejsza optycznie przestrzeni, a wprowadza potrzebną szorstką fakturę potrzebną do wyeksponowania gładkich, też białych mebli i kolorowych drobiazgów. W prezentowanej aranżacji małego salonu jest jeszcze jeden pomysł wpływający na przestrzeń – w oknach nie ma firanek ani zasłon. Kolorowe akcenty w aptekarskich ilościach, inspirowane Kostaryką, sprawiają, że biała przestrzeń małego salonu nie jest nudna.