Aranżacja małego salonu: podest w pokoju

2008-09-26 2:00

Jeśli masz mały salon i zrobiłeś już wszystko, aby to zmienić - użyj fortelu: zdecyduj się na podest. Dzięki niemu będziesz mógł wygodnie mieszkać na dwóch albo i nawet trzech poziomach. Podest w salonie to dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy i wydzielenie przestrzenie do pracy, czy spania. Aranżacja salonu z podestem powinna być funkcjonalna i ładna.

Prawie w każdym mieszkaniu przydałoby się dodatkowe miejsce, aby coś schować i dodatkowy kąt do pracy, wypoczynku, czytania, najlepiej w salonie. Brak tej przestrzeni możemy jednak zrekompensować sobie budową podestu. Podest w pokoju to praktyczne i efektowne wykorzystanie przestrzeni, szczególnie jeśli mamy mały salon. Dzięki takiej aranżacji mały salon zyska dodatkowe miejsce do przechowywania. Pod podestem znajdą się schowki, a to co umieścimy na nim, znajdzie się wyżej niż pozostała część wnętrza - zostanie więc automatycznie wydzielone w przestrzeni pokoju dziennego.

Mały salon i podest

Podest to sprytne rozwiązanie polecane do małych wnętrz. W naszej aranżacji salonu różnica poziomów dokładnie określa granicę miedzy dwoma strefami pomieszczenia – częścią sypialną na dole i kącikiem do pracy na podeście. Różnicę zaakcentowano dodatkowo rozgraniczając płaszczyzny podłogi za pomocą odmiennych materiałów. Na poziomie dolnym ułożono panele, a na górnym (czyli podeście) wykładzinę dywanową. Na podeście znalazło się wystarczająco dużo miejsca na zorganizowanie wygodnego kącika do pracy. Pośrodku stanęło proste biurko i dwa krzesła, po bokach umieściliśmy symetrycznie dwie niskie komody. Na podłodze poniżej znalazła się rozkładana kanapa. Pod podestem schowaliśmy szuflady i skrzynie, które umożliwiają przechowywanie pościeli, ubrań, a także rzeczy rzadziej używanych jak np. walizek (które zazwyczaj upychamy po kątach).

Podest: aranżacja wnętrz

Skrzynie pod podestem po wysunięciu mogą służyć także jako stoliki nocne, możemy na nich ustawić lampki, gdy chcemy poczytać przed snem lub odłożyć książkę. W aranżacji wnętrza wykorzystane zostały nowoczesne meble biurowe (biurko, komody, krzesła), które mogą stać się alternatywą dla klasycznych mebli mieszkalnych, zwłaszcza, że ich cena jest konkurencyjna. By części salonu pełniące tak różne funkcje tworzyły harmonijną całość zadbaliśmy o spójną kolorystykę wnętrza. Dominują w niej barwy wina i stali. Należy zwrócić uwagę na dużą konsekwencję w doborze mebli o prostych, dość surowych kształtach. Jednak największą zaletą podestu jest uporządkowanie przestrzeni mieszkalnej. Wieczorem część sypialna ulega przemianie - lampki z biurka lądują na skrzyniach-stolikach wysuniętych spod podestu i ustawionych po obu stronach rozłożonej do spania kanapy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022