Trendy wnętrzarskie - drewno, rattan, kolory ziemi. Jakie meble będą modne w 2022?

2021-12-01 6:49 Materiał sponsorowany

W 2022 roku wciąż mocno będziemy akcentować naturalne materiały we wnętrzach, przede wszystkim drewno i rattan. W naszych mieszkaniach zagoszczą również kolory ziemi, a z nich najmocniej swoją obecność zaznaczy zieleń. Sprawdzamy najgorętsze trendy meblarskie na 2022!

Meble TON
Autor: TON

Spis treści

  1. Trendy meblarskie 2022
  2. Personalizacja, czyli mebel "szyty" na miarę
  3. Trendy 2022: plecionka rattanowa
  4. Wieszak LOGS: w służbie estetyki i ekologii
  5. Bliżej natury - kolory mebli 2022
  6. Meble TON - 160 lat tradycji

Trendy meblarskie 2022

Aktualne trendy wnętrzarskie chętnie korzystają z naturalnych materiałów, szczególnie drewna. Ciepła kolorystyka drewna sprawia, że wnętrza stają się bardziej przytulne i nastrojowe. Meble drewniane pięknie prezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego wystroju, kolorystyki czy stylu. Współczesne projekty mebli dają ogromne możliwości aranżacyjne. Dobrym przykładem są meble TON, które świetnie wpisują się w aktualne trendy.  

Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON

Personalizacja, czyli mebel "szyty" na miarę

Marka TON oferuje możliwość personalizacji swoich mebli. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć stół i krzesło, które będzie dokładnie takie, jakie chcemy. W jaki sposób dokładnie możemy spersonalizować mebel z oferty TON?

1. Wykończenie - lakier, olej, bejca, pigment, gradient

2. Kolor - paleta NCS lub RAL

3. Materiał - możliwość wybrania własnej tkaniny lub tapicerki ze wzorników TON

4. Rozmiar - dla wybranych produktów marki TON możemy dobrać wymiar stołu czy długość nóżek

Jak jeszcze można zindywidualizować produkt, aby był inny niż wszystkie? Wybór jest ogromny:

  • bicolor, czyli łączenie różnych kolorów w obrębie jednego mebla,
  • grawerowanie i reliefy na siedziskach,
  • ozdobne ćwieki,
  • metalowe podnóżki.
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON

Trendy 2022: plecionka rattanowa

Plecionka rattanowa wraca w wielkim stylu. W 2022 roku ozdobi m.in. krzesła i fotele! W produktach marki TON plecionkę zobaczymy na siedziskach i oparciach klasycznej linii krzeseł i foteli. Dostępne są również opcje mieszane, czyli np. krzesła z wyścielanym, miękkim siedziskiem i oparciem z rattanu. 

Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON

Wieszak LOGS: w służbie estetyki i ekologii

Marka TON od lat stawia na ekologiczne rozwiązania i zrównoważoną produkcję. TON szuka sposobów, by odrzucone materiały stawały się zasobami jak w przypadku wieszaka LOGS. Ten wieszak to hołd dla minimalizmu i ochrony środowiska. 

To nowe spojrzenie na ideę zrównoważonej produkcji, które dostrzegło niemieckie studio projektowe Büro Famos wykorzystując pozostałe w toku produkcji krzeseł elementy drewniane i przekształcając je w minimalistyczny wieszak w kształcie gwiazdy.

Pracując nad pomysłem na nowy produkt zauważyli, że podczas produkcji mebli TON powstaje wiele elementów wysokiej jakości drewna bukowego i dębowego, które nie nadają się do wyrobu krzeseł, a będą idealne dla wieszaka. Błyskotliwy pomysł wykorzystania małych elementów z drewna zyskał nowy wymiar, dzięki oryginalnemu pakowaniu produktu.

Wieszaki Logs są pakowane w tekturę, która była kiedyś użyta do pakowania krzeseł. Klienci mogą zażądać zabrania kartonu po rozpakowaniu zamówionych mebli, a z nieuszkodzonych kartonów wycinane są szablony na pudełka. Ponadto produkcja pudełek oraz pakowanie wieszaków odbywa się w warsztacie zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością, znajdującym się bezpośrednio na terenie kompleksu firmy TON.

Minimalistyczny design pozwala na szeroki zakres zastosowań i zabawne kombinacje. Wieszaki można wieszać pojedynczo, układać je w rzędach lub formować w grupy, a każdy wieszak pomalować w innym kolorze PANTONE.

TON
Autor: TON
wieszak TON
Autor: TON
Wieszak TON
Autor: TON
Wieszak
Autor: TON

Bliżej natury - kolory mebli 2022

Moda na styl eko i kolory ziemi nabierze rozpędu w 2022 roku. Nie ominie to również mebli, które pokryją się soczystą zielenią lub jej szmaragdowym odcieniem, intensywną czerwienią i ciepłymi rudościami. Takie meble doskonale prezentować się będą w towarzystwie drewna i innych naturalnych materiałów. 

Meble TON
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
MEble TON
Autor: TON

Meble TON - 160 lat tradycji

Marka TON już od 160 lat specjalizuje się w produkcji mebli w technice ręcznego gięcia drewna. Do najpopularniejszych modeli wykonywanych w tej technice należą m.in. krzesło No 14, No 811 autorstwa Josefa Hoffmanna, a także fotele No 30 i 33. 

Najnowszą historię marki tworzą meble, do produkcji których wykorzystano elementy z litego drewna, gięte po rozdzieleniu w dwóch przeciwstawnych kierunkach - np. kolekcja Split projektu Arika Levy czy kolekcja Again Alexa Guflera, gdzie oparcie i nogi wygięte są po łukach. 

WIęcej o meblach TON na stronie www.ton.eu

Meble TON
Autor: TON
Meble ton
Autor: TON
Meble TON
Autor: TON
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE