Niecierpek Waleriana - Impatiens walleriana

2020-07-16 15:46

Niecierpek Waleriana jest rośliną jednoroczną z rodziny niecierpkowatych Balsaminaceae. Pochodzi z Afryki. Osiąga około 20 cm wysokości, ma skretoległe, lancetowate, eliptyczne liście o ząbkowanym brzegu blaszki liściowej.

Niecierpek Waleriana
Autor: Monika Latkowska Niecierpek Waleriana

Niecierpek Waleriana kwitnie obficie cały sezon aż do przymrozków. Kwiaty w zależności od odmiany mają barwę od białej przez różne odcienie różu do czerwieni. Różne odmiany mają kwiaty o różnym stopniu wypełnienia.Wymaga gleb próchniczych, zasobnych i dosyć wilgotnych oraz półcienistego lub cienistego stanowiska. Doskonale nadaje się na kwietniki, cieniste rabaty oraz do uprawy w pojemnikach na balkonach lub tarasach. Do gruntu wysadza się po 15 maja, gdy minie niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków.Niecierpek waleriana można rozmnażać przez nasiona wysiewane w lutym–marcu w szklarni.

Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Termin kwitnienia V - X
Wysokość do 20 cm
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Pokrój krzaczasty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE