Osteospermum - Osteospermum ecklonis

2020-07-16 15:45

Osteospermum jest rośliną jednoroczną z rodziny astrowatych Asteraceae. Ma zwarty pokrój, pędy są wzniesione lub lekko płożące, rozgałęzione, 25–50 cm długości.

Osteospermum kwitnie od wczesnej wiosny do przymrozków. Barwa kwiatów jest zależna od odmiany i bywa biała, żółta, czerwona, niebieska, różowa w różnych odcieniach, nawet fioletowa. U starszych odmian kwiaty mogą zamykać się podczas pochmurnej i deszczowej pogody.

Liście są skrętoległe, lancetowate, brzeg blaszki liściowej ząbkowany.Roślina wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, piaskowych, ale dość żyznych. Jest odporna na suszę oraz wiosenne i jesienne przymrozki. Po zahartowaniu może być sadzona do gruntu razem z bratkami.Osteospermum sadzi się na rabatach, ale najczęściej do skrzynek balkonowych, wiszących koszyków oraz do pojemników zdobiąc balkony i tarasy.Rośliny rozmnaża się głównie przez sadzonki pozyskiwane od X do I. Niektóre odmiany można rozmnażać przez nasiona wysiewane w I–II.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - IX
Zimozielone Nie
Kategoria Balkonowe i tarasowe
Wysokość 25 cm - 35 cm
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów pomarańczowa
Barwa kwiatów fioletowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wzniesiony
Pokrój zwarty
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE