Osteospermum - Osteospermum ecklonis

2020-07-16 15:45 Redakcja serwisu

Osteospermum jest rośliną jednoroczną z rodziny astrowatych Asteraceae. Ma zwarty pokrój, pędy są wzniesione lub lekko płożące, rozgałęzione, 25–50 cm długości.

Osteospermum kwitnie od wczesnej wiosny do przymrozków. Barwa kwiatów jest zależna od odmiany i bywa biała, żółta, czerwona, niebieska, różowa w różnych odcieniach, nawet fioletowa. U starszych odmian kwiaty mogą zamykać się podczas pochmurnej i deszczowej pogody.

Liście są skrętoległe, lancetowate, brzeg blaszki liściowej ząbkowany.Roślina wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, piaskowych, ale dość żyznych. Jest odporna na suszę oraz wiosenne i jesienne przymrozki. Po zahartowaniu może być sadzona do gruntu razem z bratkami.Osteospermum sadzi się na rabatach, ale najczęściej do skrzynek balkonowych, wiszących koszyków oraz do pojemników zdobiąc balkony i tarasy.Rośliny rozmnaża się głównie przez sadzonki pozyskiwane od X do I. Niektóre odmiany można rozmnażać przez nasiona wysiewane w I–II.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - IX
Zimozielone Nie
Kategoria Balkonowe i tarasowe
Wysokość 25 cm - 35 cm
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów pomarańczowa
Barwa kwiatów fioletowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wzniesiony
Pokrój zwarty

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021