Płytki cegłopodobne to nieprzeciętny sposób na dekorację ściany w trakcie aranżacji wnętrza. Salon, kuchnia, przedpokój, a nawet łazienka - dzięki zastosowaniu płytek cegłopodobnych poszczególne miejsca w domu nabierają charakteru, a przestrzeń, w której mieszkamy staje się wnętrzem niebanalnym.

Aranżacja mieszkania: płytki z efektem cegły

Płytki Boston marki Stegu wyróżniają się unikalną konstrukcją - są połączone z fugą, nie wymagają spoinowania po przyklejeniu do ściany. Znacznie skracają czas montażu i niwelują problem nierówności fugi. Dzięki temu, że płytka jest betonowa, można ją zastosować zarówno na elewacjach, jak i we wnętrzach. Cechuje je odporność na mróz, wilgoć, wiatr i zanieczyszczenia powietrza. Można podkreślić nimi strefę tarasu, wejścia do domu, garażu, ogrodzenia lub też użyć płytek do upiększania elementów architektonicznych takich jak betonowe filary.

Cegła na ścianie: do jakich wnętrz pasuje?

Płytki cegłopodobne Boston są idealne do dekoracji mieszkań. Dzięki fakturze przypominającej cegłę oraz stonowanej kolorystyce dobrze wpisują się w charakter każdego wnętrza. Podkreślisz nimi styl skandynawski lub loftowy, dodasz przytulności każdej aranżacji. Wystarczy pokryć jedną ścianę, np. tę za łóżkiem czy kanapą, płytkami cegłopodobnymi by sypialnia lub salon zyskały wyrazisty styl. Nie obawiaj się, że wnętrze znacznie się zmniejszy. Płytki mają niewiele ponad 2 cm grubości oraz stonowane wybarwienie. 

Porady eksperta: montaż płytek imitujących cegłę

Zacznij od oczyszczenia ściany z resztek farby i tapety. Teraz czas na zagruntowanie ściany za pomocą gruntu marki Stegu. Po jej wyschnięciu, zwykle 24 godziny później, możesz przystąpić do klejenia płytek. Wyznacz linię startową za pomocą poziomicy. Wyklejanie rozpocznij od narożników lub miejsc najbardziej widocznych. Nanieś klej na spodnią część płytki, przyłóż płytkę do ściany, dociśnij, naklej obok następną. Dobierając elementy z różnych kartonów, uzyskasz spójność kolorystyczną. Płytki wymagające skrócenia przytnij za pomocą urządzenia tarczą diamentową. Gotową powierzchnię pozostaw na około 14 dni, po czym starannie zaimpregnuj Żywym Kolorem do Kamienia, Stegu.