Surowa uroda betonu: płyty architektoniczne do wnętrz

 Surowa uroda betonu

Ściana w całości wyłożona płytami Tokyo Stones nadaje wnętrzu loftowy charakter. Porowata faktura kontrastuje z gładką powierzchnią ściany z telewizorem.

Fot. materiały prasowe STONES

Płyty architektoniczne Tokyo to odpowiedź marki Stones na ogromną popularność betonu we wnętrzach. REKOMENDACJĘ „M jak mieszkanie” przyznajemy im za hydrofobową powłokę, która ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Hydrofobowe płyty architektoniczne Tokyo do złudzenia przypominają surowy beton, ale są zrobione z gipsu. To właśnie ten materiał zapewnia im przewagę nad tradycyjnymi płytami z betonu – Tokyo są zarazem trwałe i lekkie. Dzięki temu łatwo je zamontować nawet na dużej powierzchni. Elegancka satynowa faktura ma widoczne charakterystyczne pory, co sprawia, że płyty wyglądają bardzo autentycznie. Ich powierzchnia jest pokryta powłoką hydrofobową, czyli impregnatem, który zapewnia zmniejszony stopień wchłaniania wody oraz wyższą odporność na wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki tej powłoce wiele zabrudzeń można z nich usunąć wilgotną szmatką bez obaw, że na powierzchni płyt powstaną nieestetyczne zacieki, smugi czy przebarwienia. Płyty Tokyo marki Stones są dostępne w rozmiarze 60x40 cm, a ich grubość wynosi 17 mm.

 Surowa uroda betonu

Płyty Tokyo marki Stones na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od prawdziwego betonu. W przeciwieństwie do niego są jednak znacznie lżejsze, więc łatwiej się je montuje. To duża zaleta, zwłaszcza gdy zamierza się je położyć na ścianie samodzielnie. Ich powierzchnia jest urozmaicona licznymi wżerami i porami. Nierównomierną fakturę pięknie wydobywa światło (zarówno naturalne, jak i sztuczne)

Fot. materiały prasowe STONES

W stronę trendów

Beton i jego imitacje szturmem zdobywają wnętrza naszych mieszkań. Pojawiają się zarówno w dodatkach (doniczki, lampy itp.), jak i na dużych płaszczyznach. Kolor i faktura powierzchni betonu szczególnie dobrze wygląda w tym drugim wydaniu. Jest świetnym tłem dla mebli i dodatków w najróżniejszych kolorach. Ma znaczący wpływ na charakter wnętrza i pasuje do wielu stylów – od industrialnego po minimalistyczny. Płyty gipsowe Tokyo idealnie wpisują się w trendy i są produktem na lata. Prosty montaż i trwałość to cechy, na które warto zwrócić uwagę.

 

 

WIĘCEJ: stones.com.pl

 

 

Ocena: 5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: materiały prasowe STONES

POLECANE ARTYKUŁY