Srebrzysty blask. Linia cegieł i płytek klinkierowych Margate marki Röben

 Srebrzysty blask. Linia cegieł i płytek klinkierowych Margate marki Röben

UROK ZMIENNOŚCI Cegły i płytki Margate mienią się różnymi odcieniami szarości, dzięki czemu zachęcają do eksperymentów z oświetleniem. Niemal białe w porannym słońcu lub białym świetle lamp, w ciepłej poświacie popołudnia czy wieczoru uwypuklają ton grafitowy.

Fot. mat. pras. Röben

Dzięki efektownemu wybarwieniu i intrygującej fakturze lica świetnie pracuje ze światłem. Co ważne, zalety wizualne łączy ze znakomitymi parametrami technicznymi. Naszą Rekomendacją wyróżniamy linię cegieł i płytek klinkierowych Margate marki Röben, doskonałą do twórczych zastosowań nie tylko w mieszkaniu.

Walory dekoracyjne linia Margate zawdzięcza ciemnej bazie pokrytej dwoma odcieniami szarości. Choć powierzchnia klinkieru wydaje się delikatna, w rzeczywistości jest niezwykle trwała i odporna na czynniki atmosferyczne. Właśnie dlatego cegły i płytki można z powodzeniem stosować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, choćby na elewacji.

 Roben. Młode lico tradycji

INTRYGUJĄCA FAKTURA. Produkty z linii Margate przyciągają uwagę nieregularnym licem. Wszelkie nierówności, wgłębienia, zadrapania czynią każdą cegłę i płytkę przedmiotem unikatowym. Również tę cechę warto podkreślić odpowiednim oświetleniem. Spójna linia obejmująca cegły i płytki (także kątowe) daje dużą swobodę projektowania wystroju i wnętrz, i elewacji.

Fot. mat. pras. Röben

Firma Röben zachęca nas przy tym do poszukiwania atrakcyjnych, również nietypowych układów. Cegły oferowane są w klasycznym formacie NF (240x115x71 mm) i wydłużonym LDF (290x115x52 mm), płytki w analogicznym PENF (240x14x71 mm) oraz PELDF (290x14x52 mm), a także w postaci płytki kątowej.

Linia Margate kryje w sobie duże możliwości aranżacyjne. Jak je wykorzystać? Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Więcej na roben.pl

Cenimy takie materiały wykończeniowe, które pozwalają nadać spójny rys mieszkaniu i jego otoczeniu – np. wizualnie powiązać salon z tarasem. Cegły i płytki Margate o korzystnych parametrach, m.in. mrozoodporności oraz reakcji na ogień, umożliwiają tego rodzaju działania. Sprawdzą się zarówno w obudowie kominka, jak i w ogrodzie. Wprowadzą do domu tak pożądany ład.

 Roben. Młode lico tradycji

MŁODE LICO TRADYCJI Cegła klinkierowa jest materiałem ponadczasowym. Jednak linia Margate – bez wątpienia za sprawą modnej kolorystyki i struktury lica – prezentuje się nad wyraz nowocześnie.

Fot. mat. pras. Röben

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. pras. Röben

POLECANE ARTYKUŁY