Sposób na zieleń: Hydrobox. Innowacja w nawadnianiu roślin

 Hydrobox

Hydrobox: zapewnia wodę w momencie sadzenia roślin, zapewnia wodę i nawozy w trakcie wzrostu, a także w okresie suszy, czy naszego wyjazdu na urlop. HYDROBOX jest szczególnie polecany do domowych roślin doniczkowych, które mają duże zapotrzebowanie na wodę.

Fot. materiały prasowe

Hydrobox to nowość na rynku! Stąd REKOMENDACJA „M jak mieszkanie” dla produktu nawadniającego Hydrobox, który ułatwia pielęgnację roślin doniczkowych, balkonowych, a także roślin w ogrodzie. Rośliny poprawiają atmosferę w domu, czy tworzą zielony zakątek na balkonie. Uwielbiamy się otaczać pięknie kwitnącymi roślinami, ale nie zawsze mamy czas, żeby o nie regularnie dbać. Poznaj produkt - innowację w nawadnianiu roślin.

Hydrobox to nowość na rynku - produkt nawadniający przeznaczony do pielęgnacji roślin w domu, a także na balkonie i w ogrodzie. Szczególnie polecany do uprawy roślin w pojemnikach. Hydrobox ma różną wielkość, można go multiplikować. Wspomaga uprawę kwiatów, ziół, warzyw, krzewów i drzewek. HYDROBOX okazuje się szczególnie skutecznym rozwiązaniem przy uprawie roślin balkonowych. Silna ekspozycja na promienie słoneczne powoduje bardzo szybkie odparowywanie wody z gleby. Rośliny balkonowe długo mogą korzystać z wody zgromadzonej w Hydroboxie. Ponadto Hydrobox pozwala na szybką aklimatyzację roślin do nowych warunków środowiska. W przypadku wrażliwego systemu korzeniowego młodych sadzonek minimalizuje ryzyko nieprzyjęcia się sadzonki. To idealna opcja zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa którzy pragną cieszyć się efektem swoich prac i bujną zielenią.

Hydrobox: woda w pudełku

Siedem lat badań naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaowocowało opracowaniem wynalazku sprzyjającego hodowli roślin. Hydrobox to nie tylko rozwiązanie dla zapominalskich i tych, którzy często podróżują. Dzięki niemu rośliny szybciej się rozwijają, są też w lepszej kondycji, niż gdybyśmy dbali o nie w tradycyjny sposób.

  • Co to jest Hydrobox

HYDROBOX to opatentowana technologia nawadniania wszelkich rodzajów roślin, umożliwia ich samodzielny i optymalny pobór wody bezpośrednio do systemu korzeniowego. Bez udziału człowieka, w dawce i czasie najlepszym do ich prawidłowego rozwoju. Hydrobox składają się z włókniny, która ściąga wodę z gleby do jego wnętrza, wewnętrznego szkieletu zapewniającego pustą przestrzeń i superabsorbentu.

  • Zasada działania Hydroboxu

Rośliny, dzięki swojemu naturalnemu mechanizmowi orientują się, że jest w nim wilgoć. Przerastają przez włókninę i zasysają nawet do 95% zgromadzonej w geokompozycie wody. Zawsze jednak dokładnie tyle, ile potrzebują. Hydrobox to pojemnik z włókniny wypełniony superabsorbentem - związkiem, który zatrzymuje wodę i ogranicza parowanie. Gram niepozornych granulek może zatrzymać aż 300 gramów wody. Zmagazynowana w nich woda jest stopniowo pobierana przez roślinę, zgodnie z jej potrzebami. Hydrobox znajduje zastosowanie w przypadku większości roślin pokojowych, przydaje się także na balkonie i w ogródku, można go stosować w uprawie krzewów i drzew. Hydrobox działa efektywnie aż do 3 lat, znacząco zmniejszając zużycie wody (do 50%) i nawozów. Wydłuża czas między podlewaniem i zwiększa efektywność przyjmowania się sadzonek. Jeśli do tej pory uważaliście, że opieka nad żywą zielenią nie jest waszą mocną stroną, czas zmienić zdanie.

Rośliny doniczkowe - hit wnętrzarski

Naturalna potrzeba symbiozy z przyrodą sprawia, że chcemy żyć bardziej ekologicznie i dajemy temu wyraz. Od kilku lat obserwujemy rosnący zachwyt nad pięknem żywej zieleni we wnętrzach. Rośliny znów opanowały parapety, podłogi, ściany i balkony. Nasza przestrzeń staje się dzięki nim nie tylko modniejsza, ale też bardziej przyjazna i przytulna. Ci z nas, którzy nie mają ręki do kwiatków, nie muszą z nich rezygnować. Systemy wspomagające regularne nawadnianie takie jak produkt Hydrobox są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Pomagają roślinom na dobre „zadomowić” się w naszych mieszkaniach.

Hydrobox: zalety produktu

  • Może pracować wiele razy – powtarzalność procesu zatrzymywania i pobierania wody przez korzenie roślin.
  • Roślina pobiera tyle wody ile potrzebuje i kiedy potrzebuje, co efektywnie zwiększa jej przyrosty oraz kondycję.
  • Nie tworzy nieprzepuszczalnej bariery.
  • Parowanie wody z HYDROBOXU jest bardzo ograniczone.
  • Działa efektywnie nawet trzy lata.
  • Można go swobodnie i bezpiecznie wyjąć z gleby, można stosować na skarpach i stokach.
  • Woda jest od razu dostępna ponieważ HYDROBOX jest instalowany po „napełnieniu”.

więcej na stronie: hydrobox.pl

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY