Markizy co raz częściej goszczą w polskich domach. Ich niepodważalne zalety zacieniania wnętrza w słoneczny dzień są nie do przecenienia. Firma Fakro poszła jednak o jeden krok dalej, opracowując markizy zewnętrzne, które zapobiegają nagrzewaniu się poddasza - wnętrza najbardziej narażonego na negatywne skutki upału.

Markizy zewnętrzne Fakro: na czym polega fenomen?

Na czym polega niezwykłość markizy zewnętrznej AMZ Solar firmy Fakro? To zasługa inteligentnego systemu uruchamiania oraz tkaniny, z którego jest wykonana. Wytrzymały materiał z włókien szklanych pokryty PCV zatrzymuje promienie słoneczne przed szybą i odbija je na zewnątrz. Chroni pomieszczenie przed nagrzaniem nawet do ośmiu razy skuteczniej w porównaniu z tradycyjnymi zasłonami wewnętrznymi. Markiza w słoneczne dni automatycznie się rozsuwa, w pochmurne – zwija do kasety. Jak to możliwe? Markiza AMZ Solar wyposażona jest w czujnik (panel fotowoltaniczny) reagujący na promienie słoneczne. Zasilana jest akumulatorami wewnętrznymi, więc nie musisz podłączać jej do gniazdka w ścianie ani wymieniać baterii. Tryb automatyczny zawsze możesz wyłączyć, zastępując go zdalnym – za pomocą pilota.

Markizy zewnętrzne Fakro: jaka jest wartość dodana?

W bezpośrednim sąsiedztwie okna trudno o zdrową drzemkę. Zwłaszcza, gdy słońce mocno operuje, lub o szyby uderza deszcz. Markiza AMZ Solar firmy Fakro rozwiązuje oba te problemy. Skutecznie zacienia wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności. Chroni przed promieniami UV i redukuje odgłos spadających kropli deszczu. Wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h (i wiatru bocznego do 220 km/h).

Markizy zewnętrzne Fakro: jak z montażem?

Montaż markizy AMZ Solar firmy Fakro również nie sprawia trudności. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar markizy do swojego okna dachowego (obrotowego lub uchylno-obrotowego), przyłożyć kasetę z ramą do okna i przymocować do wewnątrz wkrętami.

Markizy zewnętrzne Fakro: zalety markizy naokiennej

Montując osłonę przeciwsłoneczną na zewnątrz okna, uwalniamy pokój od zasłon, firan, żaluzji czy rolet. Możemy podziwiać atrakcyjną stolarkę okien dachowych bez żadnych zbędnych ozdobników. Dzięki temu wnętrze wydaje się większe, optycznie czystsze. Przy wyborze kolorystyki markizy warto stonować ją z kolorem stolarki okiennej. Markizy AMZ Solar występują w odcieniach bieli, szarości i graficie. Przylegająca do szyby tkanina chroni również prywatność domowników, zapewnia równomierny rozkład natężenia światła i zapobiega powstawaniu odblasków, np. na ekranie komputera czy telewizora. Markiza delikatnie przepuszczająca światło znakomicie sprawdzi się we wnętrzu biura lub gabinetu. Zamontowana w oknie pionowym lub balkonowym może dodatkowo pełnić rolę moskitiery.

Test na temperaturę: gdy na zewnątrz jest 25ºC, a w oknie dachowym brak osłony, w pokoju na poddaszu panuje taka sama temperatura (we wnętrzach od strony południowo-zachodniej jeszcze wyższa). Zasłonięta roleta w oknie obniża temperaturę wewnątrz o dwa stopnie. Natomiast markiza AMZ Solar odbija 96% promieni słonecznych i zapewnia we wnętrzu temperaturę 20ºC.