Rolety plisowane: efektywna i efektowna ochrona przed słońcem

 Rolety plisowane: efektowna ochrona zgodna z potrzebami

Rolety APF opuszcza się lub podnosi za pomocą górnej bądź dolnej belki (to tzw. system top-down). Dzięki temu ustawiasz je na takiej wysokości okna, jaka ci właśnie odpowiada. Według uznania kontrolujesz i regulujesz ilość wpadającego do wnętrza światła. Możesz w pełni je doświetlić, zaciemnić albo sprawić, że światło będzie rozproszone.

Fot. Materiały prasowe Fakro

Rolety APF marki Fakro to nie tylko skuteczna osłona przeciwsłoneczna. Przyznajemy im REKOMENDACJĘ „M jak mieszkanie” także za praktyczną łatwość użytkowania oraz za to, że pełnią funkcję dekoracyjną we wnętrzach.

ateriał zastosowany w roletach APF zapewnia zaciemnienie wnętrza (nie przepuszcza światła). Rolety są więc nie do przecenienia w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych oraz w sypialniach. W czasie chłodnych nocy sprawdzają się też w roli bariery termoizolacyjnej. Odczuwalnie ograniczają straty ciepła. A wiąże się to z oszczędnością energii koniecznej do utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniu. Czysty zysk dla domowego budżetu.

 Rolety plisowane: łatwa obsługa

Rolety APF obsługuje się ręcznie. Jeśli są zamontowane zbyt wysoko, ich podnoszenie albo opuszczanie ułatwia drążek teleskopowy ZST.

Fot. Materiały prasowe Fakro

W czym tkwi sekret skuteczności materiału? Ma on plisy o szerokości 25 mm i strukturę plastra miodu, przy czym j ego wewnętrzną komorę pokryto srebrną powłoką. Plisy mają duże znaczenie dla aranżacji wnętrza. Wprowadzają do niej ładny rytm i efektownie podkreślają płaszczyznę okna. Nie bez znaczenia jest fakt, że wpisują się w obecne dekoratorskie trendy. Rolety APF są produkowane w trzynastu kolorach. Z dopasowaniem ich do wystroju mieszkania nie ma więc problemu.

Szczegóły na fakro.pl

 Rolety plisowane: struktura plastra miodu

 Struktura plastra miodu i pokrycie komory wewnętrznej rolet APF srebrną powłoką – gwarantują, że nie przenikną przez nie najsilniejsze promienie słońca.

Fot. Materiały prasowe Fakro

Proste w montażu

Cenię rozwiązania, które nie wymagają specjalnych zdolności technicznych, nie wiążą się z dodatkowymi kosztami i nie pochłaniają czasu (choćby na wynajęcie ekipy fachowców). Rolety APF można szybko zamontować samodzielnie. Niezależnie od tego, jaki mają wymiar. Wystarczy trzymać się instrukcji dołączonej do każdego opakowania. Pomaga w tym też patent – unikatowy uchwyt montażowy. Ułatwia on przytrzymanie wkrętów oraz ruchomych elementów rolety. To innowacyjne rozwiązanie zostało zastrzeżone przez firmę Fakro.

 

Matylda Gruman, sekretarz redakcji
magazyn „M jak mieszkanie”

 Rolety plisowane: efektowna ochrona zgodna z potrzebami

Prowadnice są aluminiowe, do wyboru: lakierowane – białe oraz anodowane – w kolorze srebrnym. Kryją brzegi materiału i ograniczają dopływ światła. Zamocowane do skrzydeł okiennych pozwalają płynnie ustawić roletę w wyznaczonej pozycji i stabilnie utrzymują ją blisko szyby.

Fot. Materiały prasowe Fakro

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Fakro

POLECANE ARTYKUŁY