Pokonaj kurz! Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania

Pierwszy bezworkowy odkurzacz w ofercie marki Miele – model Blizzard CX1 – przyciąga uwagę futurystycznym wyglądem. My przyjrzeliśmy się jego funkcjom i technologii. Na rekomendację zasługują także innowacyjne systemy filtrowania.

Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania
Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania
Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania
Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania
Bezworkowy odkurzacz Blizzard CX1 z innowacyjnym systemem filtrowania

Odkurzaczu Blizzard CX1 – w parze z bardzo nowoczesnym designem – idą ciekawe rozwiązania technologiczne, sprawiające, że odkurzanie jest bardziej efektywne, a obsługa urządzenia prosta i komfortowa dla użytkownika.

Doskonałe zasysanie zapewnia technologia pojedynczego cyklonu (Vortex). Przepływ powietrza jest nieograniczony, dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom (ssawka podłogowa, rura ssąca, uchwyt i wąż). Sprawny obieg powietrza wewnątrz odkurzacza i mocny silnik gwarantują wyjątkowe wyniki w usuwaniu kurzu. Większe zabrudzenia trafiają do głównego pojemnika, natomiast mniejsze (drobny kurz) są przechwytywane przez filtr pyłowy Gore® CleanStream® i kierowane do oddzielnego zbiornika.

 

 Odkurzacz Blizzard CX1. Siła cyklonu

W odkurzaczach bezworkowych zasysane z powietrzem zanieczyszczenia, dzięki dużej sile odśrodkowej (wytwarzanej za pomocą ruchu wirowego, czyli cyklonu), trafiają do specjalnego pojemnika. Powietrze wydmuchiwane przez urządzenie jest dużo czystsze niż powietrze otoczenia, dzięki filtrowi HEPA, który nie wymaga wymiany.

Fot. materiały prasowe MIELE

O czystość filtra przechwytującego kurz dba funkcja ComfortClean – specjalne czujniki mierzą przepływ powietrza i w razie potrzeby aktywują funkcję samoczyszczenia. Na ostatnim etapie kurz trafia na niewymagający konserwacji filtr wylotowy, który zyskał certyfikat organizacji medycznej Allergy UK, jako produkt odpowiedni dla alergików.

 Odkurzacz Blizzard CX1. Higieniczne czyszczenie

Kurz, oddzielony od większych cząsteczek brudu i drobnych zanieczyszczeń, trafia do osobnego pojemnika. Dzięki mechanizmowi Click2Open opróżnianie pojemników na większe zabrudzenia odbywa się od dołu, bez kontaktu z nimi, oraz ogranicza do minimum wznoszenie się kurzu.

Fot. materiały prasowe MIELE

Z myślą o nas

 

We wzornictwie użytkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o tak prozaiczne urządzenie jak odkurzacz, cenimy umiejętne pogodzenie funkcji z jak największą wygodą korzystania z danego produktu. Właśnie dlatego uważamy, że odkurzacz Blizzard CX1 jest doskonale zaprojektowany.

 

Mechanizm ułatwiający opróżnianie pojemnika na kurz, możliwość sprytnego ukrycia dodatkowych akcesoriów w obudowie odkurzacza, praktyczny system parkowania czy zwrotne, gumowe kółka (zamontowane na osiach, obracają się o 360 stopni) są dla nas tak samo istotne, jak innowacyjne technologie i świetnej jakości filtry.

 Odkurzacz Blizzard CX1. Do różnych podłóg

W zależności od potrzeb użytkowników – Miele oferuje trzy modele odkurzacza bezworkowego Blizzard CX1. Model czerwony – Red, dla fanów odkurzania bez konieczności wymiany worka, niebieski – Parquet, dla posiadaczy delikatnych parkietów oraz trzeci, biały – Comfort, który oferuje najwyższy poziom wygody odkurzania, dzięki zintegrowanemu sterowaniu w ergonomicznym uchwycie Comfort. Blizzard CX1 kosztuje od 1399 zł (w zależności od modelu).

Fot. materiały prasowe MIELE

Więcej na miele.pl

Ocena: 4,2
Zdjęcia: materiały prasowe MIELE

POLECANE ARTYKUŁY