Urządzenia marki Miele większości z nas kojarzą się z trwałością i komfortem użytkowania. Te cechy dotyczą także zmywarek Active. Urządzenia poddawane są drobiazgowym testom, na podstawie których producent może zagwarantować 20 lat niezawodnego działania, co odpowiada ok. 7500 cykli zmywania. Co szczególnie zauważalne w marce Miele to wygodne korzystanie z urządzenia. Można zaprogramować godzinę rozpoczęcia programu (do 24 godzin). Na wyświetlaczu pojawia się informacja o jego przebiegu i czasie pozostałym do zakończenia. Praktyczna funkcja ComfortClose ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi, sprawia też, że zawsze pozostają w żądanej pozycji (nie opadają).

Oszczędne zmywanie z Miele

Rekomendowana przez "M jak Mieszkanie" linia zmywarek Active pozwala zaoszczędzić czas, wodę i energię. To ważne dla osób nie tylko dbających o portfel, ale i myślących ekologicznie. Korzystanie ze zmywarki Miele oznacza także niższe rachunki – zarówno za prąd, jak i wodę. Myjąc bowiem 14 zestawów naczyń, zużywa tylko 1,06 kWh. Możliwe jest ponadto podłączenie do ciepłej wody, co skraca czas programu. Podobnie działa AutoSensor – w programie Automatic po zbadaniu czystości wody po płukaniu czujnik może „zarządzić” wcześniejsze zakończenie cyklu.

Zmywarki Active: jakość warta swojej ceny

Jakie oczekiwania stawiamy przed zmywarką? Ma czyścić skutecznie, pracować cicho, działać bezawaryjnie, najlepiej przez długie lata. Użytkowanie zmywarki nie powinno się także wiązać z wysokimi kosztami (również eksploatacji). Warunki te z całą pewnością spełnia zmywarka Active marki Miele. Pracuje niemal bezgłośnie (zaledwie 46 dB) i jest absolutnie bezawaryjna (koniec obaw o zalane mieszkanie). Rekomendację magazynu przyznano także za sprawą programów typu Turbo czy Intensywny, które realnie usuwają nawet trudne zabrudzenia. Wyjęte ze zmywarki szkło czy sztućce błyszczą i są perfekcyjnie czyste. Dzięki programom „delikatnym” bez drżenia serca powierzyć możemy urządzeniu serwis odziedziczony po babci. Koszt zmywarki to ok. 2500 zł – niemało, ale to chyba niewygórowana kwota, skoro chodzi o sprzęt klasy energetycznej A+, o który nie trzeba się martwić przez minimum 20 najbliższych lat...