Rekomendacja od miesięcznika „M jak Mieszkanie" wyróżniła już wiele świetnych produktów, wśród których znajdziemy między innymi piekarniki, zlewozmywaki czy baterie. Najwyższy czas docenić okap, który jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia kuchni. Sprzętem na wyższym poziomie ewolucji okazał się okap kuchenny EVO od Franke! To dzięki niemu możemy spokojnie oddychać.

Wyposażenie kuchni od Franke: okap EVO

Model EVO marki Franke przykuwa uwagę minimalistycznym wzornictwem, wyrazistą kolorystyką oraz gładką szklaną taflą z systemem sterowania Touch Control. Żadnych wystających przycisków, wokół których lubi zbierać się kurz lub tłuszcz. Jednak o przyznaniu rekomendacji okapowi EVO zdecydowało przede wszystkim wnętrze urządzenia. Sercem EVO jest energooszczędny silnik, który zużywa o 35% mniej energii niż standardowy. Trzy biegi pracy umożliwiają dostosowanie wydajności okapu do stopnia zanieczyszczenia powietrza. Na najniższym biegu EVO oczyszcza w godzinę 300 m3 powietrza, na najwyższym zaś 560 m3. Zastosowane w nim zasysanie krawędziowe wykorzystuje efekt Venturiego. Polega to na tym, że powietrze, które napotyka zwężenie, automatycznie zwiększa prędkość, a w efekcie tworzy się podciśnienie. W rezultacie okap pracuje wydajniej. Dodatkową zaletą urządzenia od Franke jest bardzo cicha praca. Okap wytwarza hałas na poziomie 59 dB. W zależności od podłączenia, może pełnić funkcję wyciągu lub pochłaniania. Warto podkreślić, że okap wyposażony jest w filtr, który nadaje się do mycia w zmywarce.

Okap EVO Franke: funkcjonalność i estetyka

Zastosowane w okapie ściennym EVO marki Franke oprawy LED, w porównaniu ze zwykłymi żarówkami lub halogenami, pozwalają zmniejszyć zużycie energii. Poza tym, światełka LED są trwałe i praktycznie nie emitują ciepła. Zapewniają jasne neutralne światło, które nie męczy oczu. Oświetlenie, które wzbogaca okap, okaże się pomocne nie tylko podczas gotowania, ale będzie także elementem dekoracyjnym wnętrza. Okap EVO występuje w czterech różnych szerokościach. 60-centymentrowy jest dostosowany do mniejszych kuchni i standardowych płyt grzewczych. Szerszy, 90-centymentrowy, dobrze zaprezentuje się we wnętrzach przestronnych, z większymi strefami gotowania. Wykończony jest białym lub czarnym szkłem, które odbija światło, a jednocześnie optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu elegancji.