Okap kominowy Amica OKC656SW. Dotyk świeżości

 Okap kominowy Amica OKC656SW. Dotyk świeżości

Okap kominowy OKC656SW marki Amica idealnie pasuje do białych mebli (cały czas modnych). Zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Ładnie prezentuje się też w towarzystwie białego AGD z linii Integra: płyty indukcyjnej czy piekarnika do zabudowy.

Fot. Materiały prasowe Amica

Jeśli lubimy przebywać w kuchni i nie chcemy, by wyganiały nasz niej zapachy gotowania... potrzebujemy dobrego okapu. Takiego, który szybko oczyszcza powietrze, pracuje cicho, a przy tym dobrze wygląda. Okap kominowy Amica OKC656SW zasługuje na Rekomendację „M jak mieszkanie”.

O tym, jak ważny jest okap, wiedzą wszyscy, którzy dużo gotują, oraz mają aneks kuchenny w salonie. Urządzenie nie dość, że pochłania zapachy, to jeszcze filtruje powietrze z drobinek tłuszczu czy innych zanieczyszczeń, a także reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu.

 Obieg otwarty czy zamknięty?

Obieg otwarty czy zamknięty? Aby model OKC656SW Amica mógł pracować w trybie wyciągu, należy go połączyć z osobnym kanałem wentylacyjnym. Jeśli ma pełnić funkcję pochłaniacza (zamknięty obieg powietrza), wystarczy wyposażyć go w filtr węglowy.

Fot. Materiały prasowe Amica

Okap kominowy OKC656SW marki Amica w ciągu godziny oczyszcza 374 m³ powietrza. Przy pomocy filtrów (nadających się do wielokrotnego mycia, wykonanych z materiałów odpornych na korozję) chroni przed osadzaniem się tłustego nalotu na ścianach, meblach i w przewodach wentylacyjnych. Dzięki trzem stopniom obrotowym silnika można dopasować prędkość pracy urządzenia do swoich potrzeb. Sterowanie usprawnia panel dotykowy – intuicyjny, zainstalowany w okapie.

Ważny element

 

Mam już za sobą kilka remontów kuchni i za każdym razem borykałam się z tym samym problemem – który okap wybrać? Wolę, gdy nie rzuca się w oczy i, jak prezentowany tu model Amica, niemal znika na tle białej ściany. Przykładam też dużą wagę do głośności urządzenia. Sprawdzam poziom hałasu na wszystkich obrotach silnika. OKC656SW emituje od 58 dB do 68 dB, czyli całkiem przyzwoicie. Zawsze dopytuję o materiały, z których zrobiono okap (czy są nierdzewne, bezpieczne dla zdrowia) oraz o okres gwarancyjny. W tym przypadku to dwa lata.

 

Małgorzata Pawlak, redaktor
magazyn „M jak mieszkanie”

Gładka szklana tafla podnosi estetykę okapu, ułatwia też utrzymanie go w czystości. Szerokokątne podświetlenie LED przydaje się podczas przyrządzania posiłków oraz tworzenia w kuchni nastrojowych scen świetlnych. Zużywa bardzo mało energii. Zgodnie z trendem eko.

 Estetyka priorytetem

Estetyka jest tu istotna nie mniej niż funkcjonalność. Przedni panel okapu (wykonany z dwóch kawałków białego szkła) umieszczony został pod skosem względem ściany. Ma też zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu nie przeszkadza podczas gotowania. Wygląda lekko i nowocześnie.

Fot. Materiały prasowe Amica

Szczegóły na amica.pl

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Amica

POLECANE ARTYKUŁY