Na wzór cegły. Płytki klinkierowe do wnętrz i na elewacje. ZDJĘCIA

Płytki klinkierowe marki Röben wyglądają jak tradycyjne cegły. Są jednak od nich znacznie cieńsze, nadają się zarówno do wnętrz, jak i na elewacje domów. Występują w wielu wybarwieniach i fakturach. Przyznajemy im Rekomendację „M jak mieszkanie”.

Płytki klinkierowe Roben Adelajda
Płytki klinkierowe Roben Granville
Płytki klinkierowe Roben Adelajda
Płytki klinkierowe Roben Granville
Płytki klinkierowe Roben Granville

Jasne, szarobrązowe, czerwonawe, burgundowe, a może grafitowe? Monochromatyczne czy niejednorodnie wybarwione? Wśród płytek klinkierowych Röben znajdziesz mnóstwo odcieni pasujących do twojego domu. Ich lica mogą być gładkie, ryflowane, o strukturze przypominającej naturalne żłobienia.

 Płytki klinkierowe Roben Adelajda Granville

Oryginalny dekor. Zarówno płytka klinkierowa Granville (jaśniejsza), jak i ciemniejsza Adelajda mają te same wymiary 240x14x71 cm. Różnią się za to fakturą lica. Granville jest bardziej nieregularna, przypomina łupek, a gładsza Adelajda – wytrawiony metal.

Fot. mat. pras. Röben

Profesjonalne podejście

 

Zwolennicy wyrazistych aranżacji wnętrz mogą przy pomocy płytek klinkierowych w szybki sposób odmienić swoje mieszkania. Wybór produktu i miejsca pod okładzinę to jednak nie wszystko. Ważne jest zastosowanie odpowiedniej chemii budowlanej (zapraw klejących i fugujących) oraz fachowe ułożenie klinkieru na ścianie. Przed montażem należy oczyścić i wyrównać podłoże, a przed ułożeniem pierwszego rzędu płytek – wyznaczyć poziom. Fugowanie rozpoczynamy dopiero po związaniu się kleju. Pamiętajmy też, że niedozwolone jest fugowanie metodą zacierania całej powierzchni.

Płytki mają zaledwie 14 mm grubości, bez problemu wyłożysz nimi całe ściany albo ich fragmenty, a także ścianki wykonane z płyt g-k. Planujesz wykończyć klinkierem wolnostojącą wyspę, komin, przesłonę czy ścianę z wnęką? Użyj w zewnętrznych narożnikach płytek kątowych – gwarantują perfekcyjny efekt murowanej cegły.

 Płytki klinkierowe Roben Adelajda

Płytka Adelajda Burgund Gładka (na zdj. w wydłużonym formacjie LDF 290x14x52 mm) wyróżnia się głębokim odcieniem czerwonego wina oraz metalicznie połyskującą powierzchnią. Przy dobrym oświetleniu i ukośnie padających promieniach klinkier mieni się delikatnie – na niebiesko i czerwono.

Fot. mat. pras. Röben

Funkcja dekoracyjna to nie jedyna zaleta płytek Röben. Klinkier stanowi też świetną osłonę ścian. Jest odporny na wilgoć, blaknięcie, wysokie i niskie temperatury, zarysowania oraz działanie kwasów.

 Płytki klinkierowe Roben Granville

PRZYTULNY ZAKĄTEK. Granville – melanż ciepłego brązu, szarości, grafitu. Kolory przechodzą jeden w drugi, tworząc na ścianie efekt 3D. Lekko połyskujące drobinki dodają okładzinie delikatności, elegancji. Dobra propozycja do tzw. wnętrz z duszą, klasycznych, ale też nowoczesnych, typu loft.

Fot. mat. pras. Röben

Logo Roben

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. pras. Röben

POLECANE ARTYKUŁY