Kominki w aranżacji wnętrz cieszą się coraz większą popularnością. Kojarzą się z ciepłem domowego ogniska i tworzą przyjemny nastrój, który doceniamy szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Kominki nie tylko ogrzewają nasze mieszkanie, ale są również doskonałym elementem dekoracyjnym w aranżacji salonu czy pokoju dziennego.

Aranżacja wnętrz z kominkiem: jaką rolę pełnią wkłady kominkowe?

Sercem kominka ukrytym w obudowie są wkłady. Te z linii Nadia wyróżniają się zgrabną, nowoczesną sylwetką oraz bezramowym frontem. Idealnie sprawdzają się w mieszkaniach w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Wkłady z linii Nadia posiadają sześciokątną komorę, wyłożoną jasną wykładziną ceramiczną Acumotte, która podnosi efektywność spalania. Linia Nadia to przede wszystkim eleganckie stalowe wkłady kominkowe produkowane przez Kratki.pl – firmę polską, która jest znana i ceniona niemal w każdym zakątku Europy.

Kominki w mieszkaniu: liniia wkładów kominkowych Nadia

Aktualnie linia Nadia obejmuje 5 wkładów. Różnią się od siebie wymiarami i kształtem komory spalania (pionowe, poziome), a co za tym idzie – także wielkością szyb. Poszczególne wkłady różni też sposób zamykania drzwi oraz moc. Dostępne są modele o mocy 8, 10, 12 i 14 kW, w których drzwi otwierane są na bok. Dodatkowo ten o mocy 10 kW dostępny jest w wersji gilotyna, czyli otwierany od dołu. Na wkładach mogą być zamontowane dowolne nasady wodne lub krążki akumulacyjne pozyskujące i emitujące dodatkowe ciepło.

Kominki w mieszkaniu: wkłady kominkowe przyjazne dla użytkownika!

W kominkach Nadia można zmieniać zamykanie drzwiczek z prawostronnego na lewostronne. Operacja nie jest skomplikowana – każdy wykona ją samodzielnie w kilkanaście minut. Ponadto drzwiczki wyposażone zostały w niewielkich rozmiarów klamkę ślizgową, wygodną w użyciu. Osoby ceniące komfort mogą dodatkowo wyposażyć Nadię w system domykania drzwiczek, zapewniający szczelne, samoistne ich zamknięcie. Na szczególne podkreślenie zasługuje to, że wkłady nie mają rusztu. Dzięki wysokiej temperaturze, która jest osiągana w komorze, drewno ulega całkowitemu spaleniu, pozostawiając po sobie niewielką ilość popiołu.