Aranżacja funkcjonalnej i estetycznej kuchni wcale nie jest łatwa. Oprócz kolorystyki i wyboru frontów musimy zastanowić się również nad wyposażeniem mebli kuchennych. To, co kryją w sobie szafki kuchenne jest bardzo ważne. W końcu to wyposażenie odpowiada za to czy nasza kuchnia będzie komfortowa, a co za tym idzie gotowanie stanie się łatwiejsze!

Aranżacja kuchni: urządzamy komfortową kuchnię z kompleksowym wyposażeniem mebli

Marka Häfele ma w swoim katalogu okucia meblowe, budowlane oraz oświetlenie LED. W związku z bogatą ofertą produktową i ich jakością marka otrzymała rekomendację magazynu M jak mieszkanie dla systemu produktów przeznaczonych do urządzania kuchni. Wnętrza szafek kuchennych to rozwiązania, których nie widać na pierwszy rzut oka, ale sprawiają one, że w tym pomieszczeniu możemy poruszać się swobodnie. Łatwy dostęp do zawartości szafek, dobra organizacja szuflad, utrzymanie porządku, doświetlenie przestrzeni czy praktyczne drzwi przesuwne to tylko niektóre z licznych zalet rozwiązań zaproponowanych przez konstruktorów i projektantów marki.  Häfele daje możliwość kompleksowego wyposażenia mebli kuchennych, a gama produktów pozwala na dobranie komponentów do każdej zabudowy i na każdy metraż.

Aranżacja kuchni: szklane drzwi przesuwne

Szklane drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie, pozwalające oddzielić przestrzeń kuchenną. Dzięki szklanym drzwiom zapobiegniemy roznoszeniu się zapachów z kuchni na pozostałą część mieszkania czy domu. Wykorzystując systemy przesuwne do drzwi szklanych np. Slido, oddzielimy kuchnię od jadalni czy salonu, ale nie zamkniemy jej optycznie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach. Systemy utrzymują skrzydła drzwiowe o wadze nawet 500 kg.

Komfortowa kuchnia: regulowany blat roboczy w kuchni

Regulowany blat roboczy w kuchni to marzenie niejednej pani domu. Pozwala on na dostosowanie wysokości powierzchni blatu do indywidualnych wymagań użytkownika. Dzięki windom możemy idealnie dopasować powierzchnię roboczą blatu kuchennego do swojego wzrostu czy wykonywanych czynności. Takie rozwiązanie jest również ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych czy cierpiących na choroby kręgosłupa.